MAXTOR vs. SEAGATE ktory lepszy?

(Matek 1990 1990) #1

Chcę zamówić dysk 300 GB ktory wybrać?

Maxtor 300GB ATA (6L300R0)

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... wa&&f=more

Seagate Barracuda 300GB ATA (ST3300622A)

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... ltr=szukaj

(Tommekx) #2

I jeden i drugi dobry, róznica wydajności między nimi minimalna, chociaż bardziej skłaniałbym się ku maxtorowi.

(system) #3

ja bym brał maxtora

(Matek 1990 1990) #4

kolega mi odradzał Maxtora mowił ze sie szybko psują..

polecał WD choć jak czytałem tu na forum o WD to nie mam dobrego zdania o tych dyskach..

(Szogunwawa) #5

Ja bym ci polecić WD i Samsunga. Ale z tej dwójki twoich propozycji polecam Maxtora

(JNJN) #6

Oba dobre,a co mówią google o nich i jakie są opinie użytkowników.

OTy - kosmos,proszę odpowiadać konkretnie na zadane pytania.To nie czat,tylko dział techniczny.JNJN

(mariano19) #7

Jeśli chodzi o twarde dyski to w dzisiejszych czasach raczej nie ma wielkiej różnicy między poszczególnymi firmami. Zarówno Maxtor jak i Seagate produkują jedne z najlepszych dysków na rynku. Ale to zapewne wiesz. Z tego co się orientuję, to Maxtor jest trochę cichszy od Seagate'a. Grzeją się podobnie. Pozdr.

(Matek 1990 1990) #8

Wszyscy na Maxtora. No cóż trzeba zaryzykować myślę, że to dobry wybór dzięki za info i pozdrawiam. Można zamknąć temat.

(system) #9

ja WD i jest ok

(Daniellasek) #10

ja niedawno tez miałem dylemat seagate czy maxtor!! i zdecydowałem sie na seagate`a i go polecam jestem z niego zadowlony i moge ci go polecic !!

(Kosior6) #11

Ja na Segate pracowałem ponad 6 lat :o i własnie tego Ci poecam. Teraz mam WD ale zadowolony z niego nie jestem więc podzielam opinniee innych o WD a ze swojej strony polecaam Segate'a

(system) #12

Ja polecam zdecydowanie MAXTORa. Jak dla mnie najlepsza firam dysków. Sam ma dysk firmy Maxtor. Zazwyczauj MAXTOR i Seagate są w ścisłej czołówce większości testów, więc obie firmy są bardzo dobre. Róznica nie jest zbyt duża, ale mimo wszystko wydaje mi się, że tym trochę lepszym jest Maxtor i tą firmę ci polecam :wink:.

(Canaletto) #13

Wziąłbym dysk WD, gdyż go mam prawie 3 lata i na razie pracuje bardzo dobrze.

Z podanych wybrałbym Seagate.

Choć oba dyski są prawie takie same, podobno (tak twierdzi kolega) elektronika w Maxtorach szybko siada.

Dlatego Seagate.

(Tommekx) #14

Ja powiem to tak, miałe dyski twarde prawie wszystkich producentów(samsung, seagate, maxtor, obecnie WD) Najwięcej problemów miałem z samsungiem(jednego dnia po prostu wysiadł)maxtor może troche zbyt głośno pracował, ze sageatem raczej żadnych problemów nie było , natomiast WD troche sie przegrzewa, ale poza tym nie mam do niego zastrzeżeń

(Paluszczak) #15

Samsungi też dobre...

(JNJN) #16

Ale TV i monitory LCD.

(Matek 1990 1990) #17

Teraz mam Samsunga 120 GB 8 mb cache i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, myślę ze Maxtor bedzie dobrym wyborem czytałem na innych forach i bardzo sobie chwalili dyski tej firmy.