MBAM (najnowszy) nie można uruchomić na XP

Witajcie,

Wczoraj na moim staruszku XP robiącym za serwer danych i wydruku podczas rutynowego skanowania zaktualizowałem MBAM do wersji 2.2.0.1024, czyli obecnie najnowszej. W pierwszej chwili zamroziło mi zdalny pulpit, którym obsługuję ten komputer. Komputer nie reagował na zdalne wysłanie polecenia zamknięcia systemu, ani nawet na przycisk zasilania, jak już się do niego pofatygowałem. Trzeba było zastosować ostateczność, czyli przytrzymanie przycisku POWER. Komputer się uruchamia, widoczny w sieci, ale zero reakcji na próbę połączenia przez zdalny pulpit, powtórka w/w twardego wyłączenia. Podpiąłem monitor, klawiaturę i myszkę, uruchomiłem XP w trybie awaryjnym, explorer nie chciał się załadować, dopiero ręczne wydanie polecenia dało rezultaty. Odinstalowałem MBAM i usunąłem pozostałości, uruchomiłem ponownie w normalnym trybie. Wszystko wróciło do normy!

Próba instalacji MBAM - po prawidłowym i bezproblemowym zainstalowaniu, przy próbie uruchomienia MBAM wyświetla komunikat o nieprawidłowym zainicjowaniu aplikacji “The application failed to initialize properly (0xc000001d)” - dwa identyczne okienka z możliwością kliknięcia wyłącznie OK. I tyle.

Ktoś może potwierdzić przypadłości MBAM 2.2.0.1024 na swoim XP?

Na złość wywaliłem już starszą wersję instalatora MBAM, który tam działał.

Komputer to FS S400, AMD Geode 1GHz, 1GB ram

Hej,

u mnie działa i skanuje - Windows XP Pro. SP3.

Odinstaluj MBAM.

Przeczyść komputer ze śmieci/pozostałości, za pomocą swoich programów lub CCleaner.

Zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware.

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy

@tomek_sc, dzięki, za info, właśnie doszedłem co nie gra - problem okazuje się jest znany - info poniżej

@XMan zrobiłem tak, a nawet więcej - deinstalacja przez Revo.

 

MBAM od wersji 2.1.8 wzwyż nie obsługuje/ma problemy z kompatybilnością ze starszymi procesorami 1-rdzeniowymi.

https://support.malwarebytes.org/customer/portal/articles/2063875-what-should-i-do-if-malwarebytes-anti-malware-failed-to-initialize-properly-?b_id=6438

należy na w/w stronie kliknąć w link do pobrania poprawki o nazwie “Malwarebytes_2.1.8_SSE2_Hotfix.exe”

 

Najnowszy MBAM działa.

Dzięki.