mBank, błędny SWIFT- kasa przepadła?

Witam!

We wtorek został do mnie wysłany przelew z zagranicy (Sztokholm) na konto Izzy w mBanku. Podałem wszystkie potrzebne dane tj.: numer konta, IBAN i SWIFT. SWIFT Code podałem taki BREXPLPWMUL a miał być BREXPLPWMBK.

Zwykle pieniądze były na koncie po 2 dniach (PKO Graffiti), dziś mija 4 dzień i nie ma…

Czy moja kasa przepadła czy mam szansę ja odzyskać? :-#

Skontaktuj się z bankiem. Ogólnie jest taka sytuacja, że to twoja wina i jeśli bank nie pójdzie ci na rekę to po kasie. Ale w tym przypadku raczej nie - bo podałeś dobry numer rachunku tylko błędny identyfikator banku w systemie SWIFT. Pieniądze powinny wrócić do nadawcy jako przelew nie możliwy do zrealizowania - o czywiście o zwrocie prowizji za przelew niech kolega zapomni.

Mam skontaktować się z mBankiem czy z tym z którego miałem dostać przelew?

Skoro przelew nie przeszedł to kasa musiała wrócić na jego konto

Sprawa wygląda następująco:

Przelew poszedł od firmy TradeDoubler z siedzibą w Sztokholmie, filia w Belgi w Mechelen. Po holendersku nie napisze, po angielsku raczej tez nie :stuck_out_tongue: Może gdybym napisał do polskiej siedziby firmy oni by coś poradzili? :roll:

Ja na twoim miejscu nie pytałbym sie tu nikogo TYLKO działał w swiecie rzeczywistym wg. wlasnego uznania.

Gdybym wiedział jakie działania podjąć nie pisał bym tu, nie wiem więc proszę o pomoc.

heh, np. tu http://www.bukmacherzy.com/wyplata-bukmacher.html jest podany SWIFT do mBanku taki jak ten mój błędny :-x