mBank czy iPKO(Inteligo)


(Przemas8558) #1

Witam które się opłaca wziąć u nich konto internetowe dla osoby pełnoletniej podajcie parę argumentów po co być w danym banku albo dlaczego nie być :slight_smile: Dzięki


(Persifall) #2

Brałbym mBank, z tego względu, że nie ma opląt za prowadzenie konta; w Inteligo koszą 5zl, jeżeli masz mniej niż 100zł na koncie; za przelewy do innych banków w mBanku się nie płaci, a w Inteligo o ile dobrze pamiętam, to pobierają opłaty. Ale zależy, cza jest w miarę blisko bankomat mBanku, czy jego placówki.

Porównanie kont


(Grzegorz Ch) #3

posiadając konto w mBanku masz dostęp do masy dodatkowych produktów, Super Market Funduszy Inwestycyjnych, Rachunek Giełdowy, Ubezpieczenia Samochodowe i inne, i wiele innych których nie chcę tutaj wymieniać. Co najważniejsze nic nie płacisz za konto, nic nie płacisz za przelewy. A na marginesie, to ja mam konto w mBanku i w Inteligo.


(impassive) #4

iPKO i Inteligo to dwa różne konta.


(Poniaatowski) #5

Ja mam w iPKO i koledzy coś ściemniają.

Koszt prowadzenia nie zależy od kasy. Po prostu stawka wynosi 1,5 zl co miesiąc. Z tym 5 zł to chyba jakieś żarty :slight_smile: Udowodnij mi , że 5 zł.


(impassive) #6

Ja mam Inteligo. Płacę 1 zł/mc za kartę. Przelewy do obcych banków 1 zł. Co do 5 zł - to jak kolega wyżej napisał (opłata pobierana przy stanie konta poniżej 100 zł).


(Poniaatowski) #7

To widocznie w Inteligo płaci się więcej :slight_smile: Ja mam 1,5 zł co mc i nie zależnie ile mam na koncie :slight_smile: Dla przypomnienia iPKO :slight_smile:


(Hashimoto) #8

Temat się powtarza co jakiś czas.

Na wstępie wyjaśnienie iPKO to usługa do rachunku PKOBP:

Sam taką posiadam (głównie przyzwyczajenie i bliskość bankomatów, szybkość założenia usługi wzieła góre...).

Inteligo to bank internetowy "pod skrzydłami" PKOBP:

http://www.inteligo.pl/infosite/

Co do wyboru pomiedzy kontami mBank, a Inteligo to najlepiej porównac cennik obu banków. Z tego co pamiętam to mBank miał troche lepszą oferte (1 rok temu) niż Inteligo (głównie opłaty za konto). Wiem, że Inteligo miał niższe opłaty za przelewy międzynarodowe.

Opłaty i prowizje Inteligo

Praktycznie to samo masz w Inteligo:

http://www.inteligo.pl/infosite/oferta_ ... ciebie.htm