mBank wykrywa mi jakiegos wirusa i blokuje dostęp - prośba o pomoc


(marekjaz) #1

Wczoraj po zalogowaniu się do mBanku dostałem SMS z info że coś u mnie wykryli i poblokowali mi wszystkie dostępy. Zalecili skanowanie dwoma antywirami, a najlepiej reinstall. Przeskanowałem nawet trzema. Na bierząco mam Eset, a, dodatkowo skanowałem malwarebytes i f-secure - czyściutko.

Odblokowali wszystko, z kompa w pracy działało, zalogowałem sie w domu z tego kompa co wczoraj ale inna przeglądarką i znowu to samo…

Reinstal mi sie nie uśmiecha…

logi:
FRST: http://www.wklej.org/id/3367562/
Addition: http://www.wklej.org/id/3367564/

Mogę liczyć na pomoc?


(marekjaz) #2

I trzeci link, bo tylko dwa mogłem wkleić:
Shortcut: http://www.wklej.org/id/3367566/


(iJuliusz) #3
  1. Zapisz plik w katalogu FRST, tzn, C:\Users\mjazi\Downloads
    fixlist.txt (2,2 KB)
  2. Uruchom program i kliknij Napraw.
  3. Program utworzy punkt Przywracania i rozpocznie pracę.
  4. Po restarcie wklej plik wynikowy.

(marekjaz) #4

Wykonane:
http://www.wklej.org/id/3367578/


(iJuliusz) #5

Skrypt wykonał się poprawnie.

Czy teraz strony banku działają?


(marekjaz) #6

To chwilę, bo muszę tam zadzwonić i kazać im odblokować. Napiszę jak zweryfikuję.


(iJuliusz) #7

Oczyściłem DNS, ogólnie zagrożeń nie było.


(marekjaz) #8

Dzięki za pomoc. Niestety po odblokowaniu dostępów zalogowałem się do banku testowo z innego kompa (firmowy, chroniony i nie używany do bzdur) i bank znowu wykrył, że coś nie ten teges (oczywiście nie powiedzą co konkretnie) i poblokował. OK było tylko z trzeciego kompa z linuksem. W ciągu dnia kilka razy się logowałem i zero problemów. Nie wiem czy to nie kwestia danych w jakiejś chmurze, które moga mi sie propagować na inne kompy ale właściwie to tylko extensions w Chromie to mogły być. Dowcip polega na tym jednak że użyłem edga a nie chroma i też wysypało… Zamknijmy temat na razie - mogę w sumie tego linuksa używać. Nie mam teraz czasu co chwile wydzwaniać do banku i dblokowywać wszystkiego. :wink: Dzięki.


#9

Co prawda mam Orange finanse, ale dla nich robi to mBank i z MS dge wszystko dział, z irefoksa mi wywalło czasem komunikat o zaporze z mBanku i nie szło się zalogowac. Ale inebaakiziaąjbrobleu. mBannkombinuje bo już na innych forach czytałęm podobne rzeczy. Chytba im się nudzi, albo chcą stracic klientów.