mBank

Bezplatne prowadzenie, zero opłat… a gdzie haczyk?

:arrow: http://www.mbank.o2.pl/mb_ekonto_info.html

nie jestem pewien ale jak mi przyszly dokumenty od nich to chbya cos mi sie wydaje ze nie ma oplat wtedy jak sa regularne wplywy… jesli ich nie ma no to wiadomo… w kazdym razie mam gdzies cennik lezy i nie jest za free jak sciemniaja :wink:

Mozesz przetlumaczyc na polski ?

Przelewy sa za 0.5 zl przy prowadzeniu konta nie ma zadnych * wiec raczej zadnych ukrytych kosztow nie ma…

dzwoniłem do mbanku, nie ma haczyka :lol:

a nie zauwazyłes na samiiutkim poczatku:

Nie ma chaczyka sam z tego korzystam!

Ale wypłata z bankomatu innego niż ich kosztuje 5zł sprawdzcie czy u was są ich bankomaty :smiley:

to jest normalne w każdym banku :wink:

No co ty, nie oglądasz telewizji?? :stuck_out_tongue: Pan w jednej z reklam pyta:

http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidual … /sezam_max

To nie jest normalne, gdyż normalnie to się nazywa lichwą. Rozumiem symboliczną złotówkę (to samo dotyczy opłat dokonywanych w urzędach pocztowych). :o

oglądam, tylko po co mi takie konto, na które muszę miesięcznie mieć saldo 1000 zł ?? :roll:

ej, no przesada :slight_smile:

używam mBanku od paru lat i jestem z niego bardzo zadowolony.

Prowadzenie konta jest darmowe, wyższe oprocentowanie konta niż w bankach tradycyjnych. Przelewy po 0,5 gr, zlecenia stałe 1 zł. Brak deklarowanych wpłat.

Wszystkie operacje można dokonać ze strony www. U operatora mLini są one platne, ale praktycznie z nich się nie korzysta.

Wygoda, profesjonalizm, bezpieczeństwo - jestem naprawdę zadowolony. Do tego trzeba dodać bezprowizyjne wypłaty z sieci bankomatów euronetu i bzwbk.

No i jest to chyba (aktualnie) jedyny wirtualny bank, nie posiadający rzeczywistych oddziałów (mBank jest detaliczną częścią BreBanku) - z tego wynika jedna niedogodność - żeby wpłacić pieniądze trzeba:

albo prosić pracodawcę o przelewanie pieniędzy na to konto - opcja dla pracujących, albo założyć inne konto z dostępem do niego przez www - wpłacać do tego banku (brak prowizji od wpłaty na własny rachunek) i przelewać na mBank - koszt około 1 zł (w zależności od banku) a na poczcie, czy w banku (wpłacając na inne konto niż własne) o wiele, wiele więcej. Zmienia się to, gdyż powstają mKioski - “bankomaty” z możliwością wpłacania pieniędzy na konto mBanku.

Nie zachęcam do zakładania konta Sezam Max tylko piszę, że nie wszystkie banki pobierają prowizję za wypłaty z innych bankomatów.

A ja mam konto w Kredyt Banku, a bankomaty, tak się złożyło, pod ręką - niedaleko domu i niedaleko szkoły 8)

taki pytanko.

jak juz sie rejestrujesz i oni przeysylaja Ci te papiery do domu to czy tam jest jakas umowa? na ile ona jest?

w stosunku do jakiego banku ??

jeśłi mBank, to przysyłają Ci papiery do domu, po podpisaniu umowy i odesłaniu jej na koszt banku otrzymujesz niezbędne informacje do korzystania z niego - loginy, hasła, kartę płatniczą, listę haseł jednorazowych do potwierdzania operacji (dodatkowe zabezpieczenie)

umowa z bankami jest zawiera do czasu kiedy:

  1. albo złamiesz warunki umowy i bank wypowie ci korzystanie z jego usług

  2. albo w momencie kiedy zlikwidujesz konto w banku - nie spotkałem się “z określonym czasem” korzystania z usług bankowych - owszem, pewne promocje, usługi dodatkowe etc. mogą być świadczone przez jakiś czas, ale to wymaga podpisania niezbędnych aneksów