MBR, czyli dziecko wylane z kąpielą

Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić, bo problem hardwarowo-softwarowy. Otóż postanowiłem zrobić formata i reinstalkę. W instalatorze windowsa usunąłem partycję z windowsem, ubuntu i dodatkową na plik wymiany. Stworzyłem nową, wybrałem ją i instalator skopiował pliki. Jednak po resecie nie załadowała się dalsza częsć instalacji. Pokazał się komunikat ‘Naciśnięcie dowolnego klawisza’ itp. i na tym koniec. Wygląda na to, że linuxowy grub poszedł. Nie mogę użyć konsoli, gdyż nie ma opcji jej włączenia, a instalator przechodzi do wyboru partycji. Co z tym zrobić?

poprostu zle wszystko robisz,jak juz instalator skopiuje pliki i komp sie ponownie uruchomi to juz nie naciskasz zadnego klawisza tylko czekasz az zaladuje sie ten wlasciwy instalator windowsa

Problem w tym że on się nie ładuje, czekam 15 sekund, 30, minutę, dwie, pięć… i nic, tylko ten napis o dowolnym klawiszu i migający kursor.

Nie do końca czaje o co Ci chodzi…

Instalujesz Win, a chcesz mieć gruba ?

Przejdź do konsoli, uzyj polecenia fixmbr i zabieraj sie za instalacje od nowa.

Nie. Miałem gruba, ale w jakiś dziwny sposób poleciał po wywaleniu linuxowych partycji i doprowadzeniu instalacji windy do pierwszego resetu. Teraz nie mam ani gruba, ani nie ładuje się druga część instalatora. I nie mogę uruchomić konsoli, bo nie ma takiej opcji przy instalacji - na dysku nie ma windowsa.

Jest konsola naprawcza czy jakaś tak przed formatowaniem dysków jak włorzysz płytkę z windą.

Nie ma. Najpierw prosi o wciśnięcie f6 żeby zainstalować inny sterownik raid, potem f2 dla asr (coś z dyskietką), potem ładuje pliki jakiś czas i przeskakuje do listy partycji.

zresetuj bios, odłącz i podłącz dysk i tak jak juz wczesniej pisalem. wkladasz plyte od xp, wchodzisz w konsole odzyskiwania i fixmbr

Możliwe ze masz żle ustawiony w biosie wykrywanie dysku .

Jeśli miałeś na pierszym miejscu ustawiony dysk twardy i zmieniłeś na CD bios nie widzi dysku .

Ustaw :

  1. First boot - ustawiasz z czego startuje kom. [uSB , DVD , dysk , dysketka]

  2. Second boot - ustaw dysk z systemowy

  3. Third boot - 2 dysk lub CD

Rozwiązane. Usunąłem partycję z danymi i jakoś poszło :wink: