MBR recovery

Witam was mam problem na lapku hp dv7 1140ew mam viste home premium chcę zmazać vistę i wrzucić 7 ale jak zainstaluję 7 to nie będę w stanie po restarcie wejść w f11 aby załączyła się partycja recovery i przywróciło vistę z powrotem powiedzcie mi bo nie znam się na tym.

jeżeli wykasujesz Vistę i zainstalujesz Windows 7, a nie ruszysz partycji RECOVERY (ukrytej) to zawsze możesz wrócić do Visty ,ja tak mam i wszystko działa ok- powodzenia :slight_smile:

ale jak nadpisze się MBR to można go uszkodzić i wtedy nici z recovery poprawcie mnie jak się mylę

nie nie… recovery (z tego co się orientuję - nie przywracałem systemu w taki sposób) to partycja na, której jest obraz systemu … poprawcie mnie jeżeli się mylę ;]

partycja RECOVERY to inaczej ukryta partycja z obrazem systemu do zainstalowania ,służy ona tylko do instalacji systemu lub jego przywrócenia w razie awarii!

jest to stosowane coraz częściej i chyba lepsze od płyty i nie ma ona nic wspólnego z MBR! myślę że teraz wszystko jasne :smiley:

Witam was jak zformatować vistę żeby wgrać 7 żeby nie uszkodzić recovery

Musisz po prostu sformatować tą partycję na której chcesz zainstalować win 7, a partycji recovery nie ruszaj.

normalnie wpisać format c i enter,czy jak robię format c mogę uszkodzić recovery

jeśli c: to litera dysku na którym chcesz zainstalować winde to tak(oczywiście z odpowiednimi parametrami), ale instalator windy może zrobić formata w trakcie instalacji i tą metodę bardziej bym ci polecał