Mcrosoft lumia 640 problem

Cześć.

Jakiś dziwny problem(y) z Lumia 640 LTE.

1.Czasami nie reaguje na "2xtyknięcia " aby wybudzić tel.
2. Coraz częściej jak ktoś do mnie dzwoni i chce przesunąć palcem aby odebrać to tel nie reaguje, czasami uda się “odblokować” ale i w tedy robi się czarny ekran.

Windows 10 Mobile.

Nie wiem o co chodzi ale jest tak już od prawie miesiąca. O co chodzi? Tel jest w bardzo dobrym stanie, zawsze w etui, od początku ma folie ochronną, nigdy nie zderzył się z podłogą, betonem , z ścianą itd, nigdy nie był “zalany”, nie posmakował wilgoci itd.

Ja bym optował, że to digitizer (czujnik dotyku) siada. Normalne dotykanie działa? O ile w ogóle udaje się odblokować telefon.
Spróbuj zrobić factory reset - może pomoże.

Najpierw jednak podłącz tel do komputera i skopiuj zdjęcia, muzę i inne pliki jakie tam masz na tym telefonie na komputer.

Po za w/w problemami ekran dotykowy działa. Gdy nikt nie dzwoni itd normalnie korzystam z telefonu np.przeglądając “internet” .

Być może wina systemu. Na L950 miałem od czasu do czasu to samo. Odblokowanie ekranu kończyło się czarnym widokiem i nie zawsze była dobra reakcja na dotyk - musiałem ponownie zablokować i odblokować ekran. Myślę, że czas na wymianę telefonu na coś innego. W10 Mobile jest już martwy i nikt Ci tego nie naprawi.

wstrzymywałbym się z factory resetem telefonu. Niektóre zainstalowane i działajace aplikacje mogą się okazać niemożliwe do przywrócenia po resecie.

Dlaczego? Windows Store już jest niedostępny?

Windows Store już nie jest. Microsoft Store - jeszcze tak. Ale niektóre aplikacje z niego wycofano i ich reinstalacja jest niemożliwa. Nie chodzi tylko o Angry Birds (acz tej przydatnej aplikacji również się już nie da pobrać) :stuck_out_tongue:

To pozostaje wymiana telefonu na jakiś z Androidem

90% wystarczy żeby włączyć " ustawienia fabryczne" co spowoduje utratę danych itd? Wszystko co moglem skopiowałem a kartę pamięci wyjąłem z telefonu. Po za tym kontakty spisałem ( w razie W). O sms nie martwię się bo nie ma nic, tak samo historia połączeń itd a no i zrobiłem kopie apek, które są w chmurze (one drive ).