MDF Baza danych problem m.in. z hasłem

Witam!

Mam następujący problem. W szkole zapomniano (dosłownie) hasła do aplikacji MOL, jest to aplikacja firmy Vulcan, służy do obsługi biblioteki (głównie katalog książek). Dane program gromadzi w plikach mdf, i bazie danych Microsoft SQL.

Problem polega na tym że do programu jest hasło. Niestety nikt go nie zna, gdyż program był instalowany przez obcą osobę ponad 4 lata temu.

W ostatnim tygodniu keidy komputer po prostu wymagał przeinstalowania systemu, okazało się że do programu jest potrzebne hasło. O ile wtedy było ono “zapamiętane” w aplikacji, o tyle obecnie woła o nie, po zaimportowaniu wszystkiego.

Nie można uruchomić programu. I stąd pomyślałem aby zainstalować oprogramowania do przeglądania baz danych, i tak zainstalowałem Server Mangament Studio 2005, oraz 2000. Mogę przeglądać tabelki, jednak wydaje mi się że to co ja przeglądam to nie to co powinienem :slight_smile:

mam na myśli to że w katalogu Microsoft SQL Server / data, są pliki od tej aplikacji typowo nazwane np. mol2000.mdf, mol_bank.mdf.

No właśnie mdf… powiecie mi gdzie mogę przeglądać te pliki? lub jak je zaimportować tutaj na serwerek by móc je przeglądać. Albo jeszcze lepiej :slight_smile: czy mogę je jakoś otworzyć jeżeli mają hasło, lub tylko uzyskać lub zmienić hasło do tego magicznego czegoś :slight_smile:

bardzo prosze o pomoc.

W bazie wpisanych jest kilka tysięcy książek. Teraz będzie trzeba wpisywać WSZYSTKO od początku!! bo mimo to że bibliotekarki mają kopie danych (bazy danych) to co z tego jak i tak na nie jest założone hasło jakie nie wiadomo!

Pozatym ostatni kopia danych była robiona… rok temu… tak tak wiem… :))

pozdrawiam i dziękuje za ewentualne podpowiedzi.

http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=20611

dzięki.

Mogę dodać i przeglądać tabele, ale problem polega na tym że nadal nie znam hasla, o dziwo w tych tabelach nie ma zbytnio rekordów, większość jest pustych… dziwne…