MDF i MDS


(arlid) #1

Witajcie. Mam I komunie w plikach MDF i MDS zamiast ISO tak jak chciałem. I mam problem czym to wypalić? Jak możecie to podajcie sposób do Nero i Alcohola 120%. Dzięki z góry za pomoc.


(Aluś) #2

? :expressionless:

Jak to "sposób"?

W Alcoholu 120% wybierasz funkcję "Kreator nagrywania", wybierasz plik obrazu i wypalasz odpowiednią prędkością (8x powinno być optymalne).

Nero bodajże nie obługuje plików .mdf i .mds (trzeba by było przekonwertować takowy plik do innego formatu np. do .iso).


(Skiff) #3

Możesz zamontować obraz płyty jakimkolwiek emulatorem CD-ROMu obsługującym mds i wówczas każdym programem do nagrywania płyt wybrać kopiowanie płyty.


(Kpr2877) #4

Fantom CD, również dobry program. Możesz też wrzucić na Virtual CD.


(arlid) #5

Aluś wiem, ale w przypadku obrazu bin do nagrywania wybiera się plik cue a tutaj jaki mdf czy mds?


(Kubol89) #6

Nie ma to znaczenia jeśli nie używasz bardzo starej wersji Alcohol'a.


(Aluś) #7

.mds'a zaznaczasz a on się sam połączy z .mdf'em. Bodajże samego .mdf'a też da się ale obecnie nie używam Alcohol'a 120% więc ciężko mi powiedzieć. :wink:


(arlid) #8

Wybuieram w alcoholu kreator nagrywania, znajduje plik MDS i potem wyskakuje coś o czystej płycie wsadzam ją, klikam start i nic wyskakuje tylko okno z nazwa nagrywarki i napisem czysta płyta i jest tylko opcja anuluj. Czyli jak to trzeba nagrać nie znam innego sposobu.


(Lukojek) #9

napisz w końcówce *.iso i powino chodzić


(system) #10

użyj PowerISO.


(arlid) #11

Dzięki. Pomogło.