Mechanizm korbowy roweru

Mam rower Decathlon, BTWIN, w zasadzie jestem zadowolony, jak na moje jeżdżenie jest ok. Ale po ostatnim pobycie w okolicach Babiej Góry ( fantastyczne zjazdy w lesie, polecam) zerwałem łańcuch i uszkodziłem zębatki. Łańcuch już wymieniłem, ale nie bardzo wiem jak dokupić mechanizm korbowy. Liczyć te zęby, wymiary, całość, czy może same te zębatki? Mogę jutro przed pracą zrobić zdjęcie jeśli jest potrzebne.

Sprawa dosyć pilna, bo chciałem uruchomić na weekend rower.

Do weekendu masz bity tydzień, więc sporo czasu.
Nie masz w okolicy serwisu rowerowego?

Nie mam w okolicy. Musiałbym bagażnik przyczepiać na hak i do Warszawy zabrać, a to upierdliwe. Zresztą nie wydaje mi się trudną czynnością wymiana takiego czegoś.

Wymienia się same zębatki. Problemem jest ściągnięcie mechanizmu. Potrzebne specjalne narzędzia. Na youtube sporo filmów jak to robić.

To akurat nie stanowi problemu, tylko jak zamawiać nowy? Na co zwracać uwagę? Wystarczy, że podam 175? Czy 170 też może być? Czy są różne rodzaje hmm gwintów, ilość zębów itd?

Taki film znalazłem, link, hmm. Ale ciekawi mnie, czy po prostu mogę kupić cały mechanizm korbowy, np. taki i będzie pasował, czy też mają one różne gwinty, trzeba liczyć te zęby itd?

175 to długość ramienia, polecana przy wzroście < 170 cm.
Mechanizm korbowy - wRower.pl - Rowery od A do Z

A konkretnie jaki typ? Rockrider? To górale. Zajrzyj na Decathlon i wyklikaj specyfikację.
Np.
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-530-mdb-27-5/_/R-p-341628

Lecimy w dół i klikamy na Więcej.

To będzie taka link .
I teraz jaki do tego zamiennik? Np taka będzie pasować?

Oba mają 22/32/42 zęby wiec nie powinno byc problemów. Ale.
Zajrzyj na tę dyskusję

Tak w ogóle na takich forach raczej pytaj.

O widzisz, dobrze, że podlinkowałeś, bo nie wiedziałem, że mechanizm jest zintegrowany i trzeba dokupić osobno.

Dawno rowerami sie nie „bawiłem” . Wolę na Babią, piechotą ale znajmy to rowerowy maniak i „gaduła”, więc coś mi sie tam o uszy obija. Czy poprawnie? Nie wiem