Mechanizm tworzący podstrony na stronie - jak się za to zabrać?

Witam. Chciałbym utworzyć mechanizm działający tak jak np. tworzenie nowego tematu lub wpisu na blogu w dobreprogramy.pl, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Wiem za to że na pewno polegało by to na tym, że wraz z tworzeniem nowego artykułu tworzy się nowy katalog na serwerze w odpowiednim miejscu który zawiera wszystkie pliki podstrony/artykułu. Taka podstrona korzysta z domyślnego pliku CSS i nie można tego zmienić. Jedyne co można robić to wpisywać tekst i dodawać obrazki.

 

Czego powinienem się nauczyć by zrobić taki mechanizm samemu?

Poczytaj o modrewrite lub o routingu w php to nie są żadne katalogi - tylko pobieranie z bazy danych - chociaż jakby się uprzeć mógłbyś to zrobić tak jak sobie to wymyśliłeś.

Nie chodziło mi o to że to tak działa ogólnie, tylko że miałoby to tak działać na mojej stronie. Wtedy wszystko by było poukładane na serwerze. No i dzięki za odpowiedź, poczytam o tym modrewrite i routingu w php.

Proponuję się zainteresować jakimś CMSem, np Wordpresem jeśli nie chcesz pisać wszystkiego od zera.

 

Ogólnie jeśli chcesz to robić samemu to treści kolejnych podstron warto trzymać w bazie a nie tworzyć plik dla każdej podstrony.