Media Creation Tool

Witam.

Mam starego laptopa HP.
Któregoś pieknego dnia zaczął mi się zacinać po kilku minutach użytkownika.
Myszka chodzila jednak nie było żadnej reakcji na kliknięcia nie działało Ctrl+alt+delete.
Otworzyłem w trybie awaryjnym z obsługą sieci, pobrałem Malwerebytes zrobiłem skan i wykryło 1 zagrożenie, poszło do kwarantanny.
Nastepnie pobrałem AdwCleaner zrobiłem skan i wykryło 20 zagrożeń. Na koniec skanu kazalo mi uruchomić ponownie komputer i tu zaczęła sie jazda.

Komputer jak sie zwieszał tak sie zwieszał. Dodatkowym problemem było uruchomienie w trybie awaryjnym gdyz po zalogowaniu hasłem pojawiał się czarny ekran z kursorem (nie działa ctrl+alt+delete).

Wszedłem w tryb “recovery” (Shift + Uruchom ponownie)

  1. Przywracanie z obrazu systemu - błąd (nie zrobiłem zdjęcia)
  2. Naprawa podczas uruchamiania - błąd
  3. Przywracanie stanu fabrycznego (czy jakos tak) - błąd IMG_20201203_020442
  4. HP Recovery tool - błąd (nim zdążyłem zrobić zdjęcie laptop się wyłączył.
  5. Przy włączaniu wyskakiwał czarny ekran z BIOS?
    Wybrałem skanowanie twardego dysku - błąd

Aktualnie przełożyłem dysk ze starego laptopa i pobrałem Media Creation Tool (tworze obraz na pendrive) i tu pojawia się moje pytanie

Czy po przełożeniu tego dysku z błędami i zainstalowaniu win 10 z pendrive (o ile mi sie to uda bo miałem różne historie z tym narzędziem) problem ustanie?
Czy cos jeszcze będę musiał zrobić?
Czy MCT robi pełny “wipe” dysku czy jakies zawirusowane pliki mogą zostać?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

O ile komputer wstanie.
Bo rozumiem, że zamierzasz instalować na laptopowym dysku W10, ale korzystając z innej maszyny? To nie zawsze idzie tak prosto, ale może zadziałać.
Dodatkowo przed instalacja sprawdź czyms kondycje dysku np. HDTune, możliwe, że dysk, szczególnie jak “od zawsze” jest w laptopie, pada i tylko na wirusy się to nałozyło.

Znaczy mam zamiar włożyć spowrotem ten dysk do tego laptopa, odpalić BIOS zmienic na boot z USB i spróbować zainstalować win 10 (wcześniej też byl win 10)

Bo trochę niezrozumiale napisałem ale mam 2 laptopy
HP - ten na ktorym jest problem
Lenovo - z uszkodzoną matrycą

Przełożyłem dysk z Lenovo do Hp zeby pobrac MCT i zainstalowac na pendrive

I potem chce przełożyć dysk z HP spowrotem i spróbować zainstalować win 10 z pendrive

OK, to instaluje tak, ale sprawdź, czy tam się dysk nie sypie… :wink:

Co do wirusów to niby mogą przetrwać te co się ukryły jako rootkit “mbr” (nie wiem czy są rootkity “gpt”) i niby te co umieją przeżyć “zerowanie” pamięci RAM.

Wpisz w google (pewnie mozesz skoro tu tez piszesz) 0x00000185 i poczytaj. Przyczyną moze być sprzęt, malware jak i sam system.

Ok. Udało się po wielkich bólach zainstalować na nowo system. Na wszelki wypadek zrobiłem skan FRST.

FRST.txt
http://www.wklejto.pl/872750

Addition.txt
http://www.wklejto.pl/872751

Shortcut.txt
http://www.wklejto.pl/872752

Próbowałem zrobić test HD Tune.
Ale wywaliło błąd:

“Read Error!
Test aborted.”

Laptop działa płynnie i się nie zacina więc wydaje mi się, że problem rozwiązany

1 polubienie

Uruchom wiersz polecenia(administrator) i wklej to co poniżej.

wmic /namespace:\root\wmi path MSStorageDriver_FailurePredictStatus

Uruchom i zrób screena z wyniku. Wstaw tu

Jak wrócę do domu w niedziele wieczorem to to ogarnę bo aktualnie nie mam dostepu do laptopa

Po wpisaniu danych na stronie HP masz odpowiedź następującą

a poniżej, jedna z odpowiedzi HP, co oznacza Long DST:FAILED

1 polubienie