Media Player Classic i problem z .mp4

Witam

Od dzisiejszego pięknego poranka męczę się z jednym parszywym problemem. Otóż ściągnąłem film, kolejny odcinek serialu, który zazwyczaj oglądam w MPC wraz z napisami w formacie .ass, jednak zauważyłem, że obraz trochę się przycinał, wystarczająco jednak aby uniemożliwić mi komfortowe oglądanie. Stwierdziłem, że to wina kodeków, których dawno nie aktualizowałem, więc ściągnąłem K-Lite Full Codec Pack, zamieniłem ze starą wersją K-Lite, dla pewności zrestartowałem komputer. Kiedy włączyłem film, obraz w ogóle się nie pojawia, widać tylko napisy i słychać dźwięk. W czym problem?

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że film zarówno na starych jak i nowych kodekach, działa płynnie w Windows Media Player, niestety bez napisów, które do oglądania są mi przecież potrzebne.

Mój OS to Win7 Ultimate x64.

Z góry dziękuję za pomoc.

Jaką wersję MPC masz zainstalowaną? Najnowsze wersje Media Player Classic Home Cinema są dostępne na http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home-cinema-x86-x64/

MPC HC nie potrzebuje kodeków, więc odinstaluj K-LIte i zobacz czy działa.

Ewentualnie możesz zainstalować jeszcze Haali Media Splitter http://haali.su/mkv/.

Wtedy wejdź w opcje MPC pod Internal Filters i w Source Filters odznacz Matroska, MP4/MOV i Ogg(Haali się nimi zajmie). Następnie wejdź w Externals Filters naciśnij Add Filter i wybierz Haali Media Splitter.

Jeśli nie chcesz zmieniać K-Lite to musi się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany w temacie. :slight_smile:

Haali Media Splitter był już uwzględniony w K-Lite, pogrzebałem więc w MPC, ale bez żadnego skutku. Później odinstalowałem MPC (A właściwie cały Codec Pack, ponieważ MPC też posiadałem z pakietu K-Lite) i zainstalowałem najnowszą wersję, ale również nic to nie dało. Kurczę, wcześniej oglądałem dosłownie identyczne pliki .mp4, ale dopiero dzisiaj zauważyłem wyraźną przycinkę podczas oglądania. W sumie nie zależy mi zbytnio na MPC, był to po prostu jedyny program dzięki któremu mogłem oglądać filmy razem z napisami .ass.

Czy jest jakiś sposób, aby napisy w tym samym formacie były odtwarzane w Windows Media Playerze? Muszę przyznać, że to właśnie z WMP korzystam najczęściej, więc MPC mogę pozbyć się bez wyrzutów sumienia :slight_smile:

EDIT:

Pogrzebałem jeszcze trochę w Media Splitterze i po pewnym czasie wszystko nagle zatrybiło :smiley: Nie jestem pewien co tutaj dokładnie wyczarowałem, ale mimo wszystko dzięki za pomoc!

Problem rozwiązany.

Temat do zamknięcia.