Media-Tech MT4023 błąd przy instalacji

Witam

Niedawno kupiłem tę kamerkę. Podczas instalacji wyskakiwał błąd z ‘’usbvideo.sys’’, i instalacja nie chciała dalej postępować. Postanowiłem więc ściągnąć brakujący plik z Sieci. Pomogło to na tyle, że instalacji dochodzi do końca, niemniej pojawia się komunikat ‘’Nie można uruchomić tego urządzenia [kod 10]’’. Próbowałem odinstalować kamerkę, i zainstalować jeszcze raz. Nie pomogło to. Co ciekawe, mikrofon z kamerki działa. Czasem jakimś cudem kamerkę instaluje się w miarę poprawnie, ale nie mam podglądu w programie od kamerki, a na Skypie w podglądzie niby coś ‘’myśli’’, to kółko się kręci, ale obrazu nie ma, i pojawia się komunikat, że nie sposób zobaczyć podgląd, i żeby wyłączyć inne programy mogące korzystać z kamerki. Brakuje mi już pomysłów co do tego. Z góry dziękuję za pomoc. Oto mój komputer:

Procesor AMD Sempron 1,6 GHz

Pamięć1,5 GB RAM

Płyta główna ECS L7VTA

Karta graficzna ATI Radon Sapphire X1650 PRO

System operacyjny Windows XP Service Pack 3

Kamerka ma własny sterownik na CD i jest oprogramowanie do XP ?

Odłącz kamerkę i odinstaluj wszystko co kamerka (i inne podobne ), restart systemu i zrób porządek w systemie np: Ccleanerem.

Kamerka odłączona, uruchamiasz oprogramowanie z płyty CD i czekasz, aż instalator powie, że masz podłączyć kamerkę (podłącz do innego portu USB), jeśli instalator tego nie zakomunikuje, po skończonej instalacji, restart systemu i dopiero podłącz kamerkę.

Problemem może być :

  • bałagan w systemie, może instalowałeś inne kamerki, sterowniki do nich

  • może kamerka nie ma oprogramowania do XP

  • porty USB może są w wersji 1.1

  • inne

Zrobiłem tak jak doradzałeś, a nadal pojawia się błąd. Co do bałaganu w systemie to wszystko możliwe, dawno już nie robiłem ‘‘formata’’. Możliwe też, że zostały jakieś pozostałości po starej kamerce, bo tamta się zepsuła i musiałem wymienić na nową, choć czyściłem wszystko CClenerem i innymi programami czyszczącymi. Kamerka działa pod XP, sprawdzałem. Co do portów to jeśli się nie mylę są w wersji 2.0. Zastanawiam się, czy by nie zrobić ‘‘formatu’’, i wtedy wgrać kamerkę na świeży system. Wujek też miał kiedyś podobny problem z kamerką, i instalacja na świeży system pomogła.

Nieraz, aż wskazana ponowna czysta instalacja systemu.

Już po sprawie, nowe zainstalowanie systemu pomogło, kamerka działa jak należy. Jeszcze raz dzięki za rady.