MediaCreationTool - system się nie pobiera

Witam
Zakupiłem dysk SSD, żeby wymienić go w laptopie. HDD z niego już wyciągnąłem, sformatowałem. Teraz chcę pobrać system (mam licencję kupioną Home legalnie) do WIN 10, ale Media Creation Tool nic nie pobiera. Teraz akurat nie mam drugiego sprzętu aby zobaczyć czy tam zadziała. Internet mam, duża prędkość niski ping, więc sądze że to problem cudownego oprogramowania Microsoftu. Wszystko uruchamiałem jako admin, w różnych zgodnościach z innymi systemami ale nic. Jakieś pomysły? :slight_smile: Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam serdecznie

Odczekałeś dłuższą chwilę?
Może mają jakąś awarię…
Pobierasz w opcji automatycznego robienia bootowalnego pendriva z systemem, czy innej (ISO)?
Po co formatowałeś HDD.
Narzędzie robi bootowalny pendrive, nie robi tego na dysku HDD.
Windows 10 instalujesz na nowym dysku ze zrobionego narzędziem bootowalnego pendriva lub ściągniętego i nagranego obrazu ISO na płycie DVD.
Albo pobierasz bezpośrednio obraz ISO i z niego robisz sam ręcznie bootowalnego pendriva, lub bootowalną płytę DVD i instalujesz Windows 10.

Czekałem 40 minut. Robie to z media creation tool czyli automatycznie bootowalny pendrive. Już wiele razy z tego korzystałem i trochę to łatwiejsze niźli pobieranie ISO, rufus i tak dalej, dodatkowo wspomne że wcześniej działało bez problemuu. Sformatowałem HDD, żeby włożyc go do stacjonarnego komputera, bo tam to dysk 1tb 2.5" i 5400RPM, tyle że na system jest zbyt wolny więc bede na nim trzymał dane. Dzięki za odpowiedź

No to faktycznie mają coś z serwerem…albo, może pendrive jakiś felerny…

Może MS ma jakieś problemy z serwerami?

szybciej samo iso pobierzesz