MediaMarkt - gwarancja?

Witam, kupiłem dzisiaj laptopa z MediaMarkt ale nie ma w środku gwarancji, niech się wypowie ktoś z MediaMarkt albo ktoś kto kupował tam na jakich zasadach tam jest gwarancja? Czy może dopiero jak sprawdzę, czy wszystko działa to mam pojechać tam i oni mi wydrukują i podpiszą gwarancję? Mam tylko taką książeczkę:

“Ograniczona gwarancja i wsparcie techniczne. Umowa licencyjna użytkownika oprogramowania” ale tam nie ma miejsca na żadne pieczątki, podpisy, tylko to jest taka książeczka.

Niech się wypowie ktoś, kto coś kupował w MediaMarkt albo kto tam pracuje.

Wszystko zależy jakiej firmy laptopa kupiłeś. Cześć producentów (np. HP, Samsung) karty gwarancyjne przysyła osobno i dostajesz ją dopiero w momencie podbicia (idziesz do punktu obsługi klienta z paragonem i wtedy dostaniesz kartę gwarancyjną).

Kupiłem właśnie HP, jak sprawdzę lapka czy działa, to idę z paragonem do punktu obsługi klienta i oni mi wydrukują i podbiją kartę gwarancyjną tak?

Prawie tak. Drukować nic nie będą, bo karty gwarancyjne dostarcza producent. Podbija Ci ją, wpiszą datę zakupu i model laptopa.

Aha czyli mi dadzą kartę gwarancyjną po prostu i podbiją?

I jeszcze jedno pytanko: nie ma w zestawie papierowej licencji na Windowsa, też ją dostanę razem z gwarancja czy jak?

w rzeczywistości nie warto iść specjalnie po to aby podbić gwarancję. ponieważ jeśli ci się nie zepsuje to ok a jak ci się zepsuje to wtedy idąc z paragonem gwarancja zostanie ci podbita

Wystarczy naklejka, tam będzie wszystko jak kupiłeś z Vistą HP 32 Bit PL i taki masz system zainstalowany to jest legalnie, i jeszcze trzeba mieć nośnik (ale to nie koniecznie, podstawa to naklejka), czy to Windowsa na cd, dvd czy dysk, partycje recorvery, oryginalne, jak nie ma to napisz do HP to taki nośnik wyślą, ale pewnie jest na ukrytej partycji.

Nie rozumiem tego postu, możesz jaśniej?

gwarancję możesz podbić w każdej chwili czyli wtedy kiedy ci to będzie potrzebne np. gdy ci się zepsuje laptop. wtedy idziesz do sklepu z paragonem i albo go reklamujesz u sprzedawcy lub oddajesz do naprawy gwarancyjnej wtedy też zostanie ci podbita gwarancja.

Masz gwarancję 2 lata na paragon. Paragon, czyli dowód zakupu pozwala ci zareklamować sprzęt do 2 lat od dnia zakupu. Jeśli masz gwarancję pisemną producenta możesz wybrać, który sposób będzie dla ciebie lepszy.

Jeśli nie masz gwarancji pisemnej to masz paragon i on w zupełności wystarcza.

Trzeba pamiętać przy okazji blaknięcia paragonów z Media.

Co się stanie gdy zgubisz paragon?

Jeśli płaciłeś kartą za towar, zrób potwierdzenie płatności - Media uzna reklamację. Wiem bo tak zrobiłem.

tak tylko to to nie nazywa się gwarancja ale tak czy tak 2 lata masz. a paragon można sobie xero zrobić i trzymać razem z oryginałem

Dokładnie to: reklamujesz towar z tytułu niezgodności towaru z umową.