Mediatek MT7630E WIFI nie widzi całego internetu

Witam Posiadam laptopa ASUS F552CL  dzisiaj zamówiłem sobie internet z Orange 300 Mb/s i wszystko w porządku na kablu pokazuje mi 304 Mb/s a na tej karcie WIFI MEdiatek MT7630E nie całe 45 Mb/s i nie wiem dlaczego , ściągnołem program inSSIDer i pokazuje że moja karta WIFI powinna obsłużyć przynajmniej 150 Mb/s pytanie co ja mam robić ?? czy da się wymienić kartę WIFI w tym modelu na lepszą ? czy może jest jakiś adapter WIFI zewnętrzny który obsłuży mój internet ?

A jaki masz router? W jakim standardzie działa u Ciebie wifi? Skoro łapie max 45 Mb/s to wygląda jakby był w “g” a nie “n”.

A wiesz może jak to sprawdzić ? to n czy g ? Router dostałem z Orange funbox 2.0

Skoro Note po wifi łapie 256 Mb/s to znaczy, że router prawdopodobnie działa w standardzie n albo ac 5GHz. Możesz to sprawdzić logując się na 192.168.1.1 (admin, admin) i potem wsparcie, informacje systemowe, wifi i tam pisze maksymalna przepustowość.

W internecie znalazłem info, że ten adapter nie chce działać poprawnie na 5Ghz.

Według danych Orange ten router po wi-fi obsługuje do 70 mega !

posiadam jeszcze router z poprzedniego internetu TP link TL-WR841R czy da się zamiast tego funboxa go podłączyć i tam coś zdziałać ?

To są niestety wszystko teoretyczne wartości. Na 2.4 GHz przy dużej ilości sieci w okolicy i nawet 2 antenach nie osiągniesz tych 300 Mb/s. Przy tak szybkim łączu ja bym radził zainwestować w konkretny router na dwa pasma i będzie ok. 

MAm jeszcze router nie używany Tp link TL-WR841N czy mogę go użyć ?

Nie nie nie. To nie o modem tu chodzi tylko o router. To on Cię ogranicza. Nie osiągniesz na nim nigdy 300Mb/s.

@up to co mogę zrobić ? a dało by rade zamiast tego fanboxa podłączyć tylkoten mój modem TP linka ?