Medion -96350 brak WIFI

(rencista) #1

Mam laptopa j.w. sieć z routera działa okey lecz w żaden sposób nie mogę włączyć WIFI.Karta sieciowa jest w menadżerze urządzen poprawnie skonfigurowana a laptopa mam przy routerze a WIFI brak.Jak to włączyć?

(skrzek) #2

sieć WiFi w routerze włączona? SSID nie ukrywany?

Jeśli tak, to w menadżerze połączeń (powinien być gdzieś przy zegarku systemowym) powinieneś móc wyszukać swoją sieć i się połączyć.

(rencista) #3

Wszystko od routera idzie dobrze bo na laptopie córki /Acer/ sieć jest wykrywana.Próbowałem wszystkich możliwości z kombinacją klawiszy i nic. Ten laptop nie ma żadnego zewnętrznego włącznika karty sieciowej.Przy próbie włączania karty w centrum sieci i udostępniania jest informacja aby włączyć kartę sieciową ale jak?

(skrzek) #4

czyli masz w menadżerze info, że Twoja karta WiFi karta jest wyłączona? Na pewno widzisz ją w menadżerze? bo jeśli nie to pewnie w biosie trzeba ją właczyć.

a jesli widzisz to powinna się włączać przez kombinację Fn + któryś z przycisków F1, F2 - najpewniej taki opisany "antenką" - tutaj - http://www.extreme-pc.pl/img/products/38/97/3/1_max.jpg jest to Fn + F2

(rencista) #5

W tym sęk ,że nie ma takiego klawisza z antenką a kombinacje z Fn+F1 lub inne nic nie dają.W menadżerze widać połączenie bezprzewodowe ale włączyć się nie da. :o

(skrzek) #6

a możesz dać zrzuta z menadżera urzadzeń?

(rencista) #7

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f91 ... e36ea.html - link do klawiatury

-- Dodane 18.10.2012 (Cz) 17:06 --

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/978 ... 23026.html

(skrzek) #8

na klawiaturce rzeczywiście brak opcji włączenia, a w menadżerze wygląda wszystko poprawnie - brak wykrzyknika przy ikonce.

w takim wypadku w trayu systemowym - obok zegarka powinieneś mieć menadżera połączeń - tam powinieneś widzieć sieci.

a tak sobie myślę... karta jest ABG - sprawdź czy na kartach sterownika nie masz opcji przełączenia między A oraz BG - bo to inne częstotliwości.

masz jakąś dodatkową aplikację, która zarządza kartą wifi? - wtedy systemowy menadżer nie działa.

na routerze masz ustawiony skrajny kanał - np 13 - kiedyś miałem problem, że któryś z komputerów widział sieć po zmianie kanału na okolice kanału 6.

(rencista) #9

Zmiana kanału w routerze nic nie dała. Kombinowałem z ustawieniami sterownika i nic niestety.Innej aplikacji nie mam tylko systemową.Już tak myślę czy to nie wina może antenki w laptopie. Kilkanaście dni temu miałem zmienianą świetlówkę i może coś tam serwisant namieszał.Naprawa była dość odległa od mojej miejscowości i tylko wysyłka do serwisanta wchodzi taka opcja no ale może sęe mylę. Ewentualnie jak sprawdzić czy antenka działa?

(skrzek) #10

antena jest podłączona w taki sposób - http://www.laptopparts101.com/wp-conten ... nected.jpg

gdzie? gdzieś na płycie głównej, pod obudową.

(rencista) #11

Właśnie tak jest podłączona do karty sieciowej ale chodzi mi o to jak sprawdzić czy nie ma przerwania po wymianie świetlówki. Może jest inny sposób na sprawdzenie czy nie ma przerwy na kabelku.

(roobal) #12

Dołączono instrukcję obsługi do tego laptopa? Jeśli nie, wystarczyło pobrać ją ze strony producenta. W instrukcji wyczytałbyś, że kartę WLAN włącza się, korzystając z panelu multimedialnego, tzn. wciskając przycisk przypominający sygnał radiowy, ten pierwszy po prawej od przycisku włączającego zasilanie. Jeśli się świeci, to znaczy, że karta jest włączona, u Ciebie, jak widać na zdjęciu, się nie święci, więc karta jest wyłączona.

(skrzek) #13

A mi się do instrukcji zaglądać nie chciało - jak właścicielowi - poza tym nie myślałem, że to prozaiczny problem - zwłaszcza, że przycisk najpewniej jest opisany wspominanym tu symbolem anteny, lub Wlan.

Swoją drogą wygląd panelu sterowania nie sugerował, że urządzenie jest wyłączone - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/978 ... 23026.html

(rencista) #14

Przecież na panelu jest tylko przycisk włączenia a inne to są symbole oznaczające np: pracę dysku .numlock itp. a nie ma zadnego przycisku.

(roobal) #15

Według instrukcji tam się włącza kartę WLAN. Chyba, że albo ja źle tę instrukcję rozumiem (niestety nie znalazłem polskiej wersji językowej), albo nie opisali tego ze szczegółami. Chodzi głównie o to, abyś spróbował nacisnąć ten symbol , są tam jeszcze według instrukcji przyciski multimedialne (start, stop, pausa, do przód, do tyłu), więc wnioskuję, że to nie są tylko obrazki, ale panel dotykowy. Spróbuj to nacisnąć i się wyjaśni.

Możesz jeszcze uruchomić wiersz poleceń i podać wynik poniższego polecenia.

wmic nic list status

Sprawdziłem u siebie na laptopie z Windows 8, wyłączyłem kartę WLAN przyciskiem na obudowie, menedżer urządzeń widzi kartę w taki sam sposób niezależnie od tego czy jest włączona, czy nie, on ma tylko rozpoznawać sprzęt, np. w Linuksie jest tak samo. Jak chcesz mogę Ci podrzucić zrzut ekranu.

(skrzek) #16

nie potrzebuję - wierzę na słowo :slight_smile:

nie mam dużej styczności z Windowsem od strony problemowej, ale pamiętam, że w XP swego czasu były wykrzykniki i ikony przypominające znaki zakaz wjazdu, które miały swoje znaczenie.

Panel dotykowy w Medionie - jakoś nie brałem tego pod uwagę :slight_smile:

(rencista) #17

Po instalacji Launch menagera siec działa.Dziękuję za cenne info.

(Heyu) #18

Miałem ten sam problem z kupionym używanym MEDIONIE AKOYA MD 96970 A-DE S. Spróbuj kombinacj: Fn + F7! Double click! Kombinowałem parę tygodni i w końcu sam na to wpadłem!

-- Dodane 25.10.2012 (Cz) 12:04 --

Mam MEDION AKOYA MD 96970 A-DE S. Spróbuj Fn + F7, podwójne kliknięcie! U mnie chodzi!