Medion -96350 brak WIFI

Mam laptopa j.w. sieć z routera działa okey lecz w żaden sposób nie mogę włączyć WIFI.Karta sieciowa jest w menadżerze urządzen poprawnie skonfigurowana a laptopa mam przy routerze a WIFI brak.Jak to włączyć?

sieć WiFi w routerze włączona? SSID nie ukrywany?

Jeśli tak, to w menadżerze połączeń (powinien być gdzieś przy zegarku systemowym) powinieneś móc wyszukać swoją sieć i się połączyć.

Wszystko od routera idzie dobrze bo na laptopie córki /Acer/ sieć jest wykrywana.Próbowałem wszystkich możliwości z kombinacją klawiszy i nic. Ten laptop nie ma żadnego zewnętrznego włącznika karty sieciowej.Przy próbie włączania karty w centrum sieci i udostępniania jest informacja aby włączyć kartę sieciową ale jak?

czyli masz w menadżerze info, że Twoja karta WiFi karta jest wyłączona? Na pewno widzisz ją w menadżerze? bo jeśli nie to pewnie w biosie trzeba ją właczyć.

a jesli widzisz to powinna się włączać przez kombinację Fn + któryś z przycisków F1, F2 - najpewniej taki opisany “antenką” - tutaj - http://www.extreme-pc.pl/img/products/38/97/3/1_max.jpg jest to Fn + F2

W tym sęk ,że nie ma takiego klawisza z antenką a kombinacje z Fn+F1 lub inne nic nie dają.W menadżerze widać połączenie bezprzewodowe ale włączyć się nie da. :o

a możesz dać zrzuta z menadżera urzadzeń?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f91 … e36ea.html - link do klawiatury

Dodane 18.10.2012 (Cz) 17:06

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/978 … 23026.html

na klawiaturce rzeczywiście brak opcji włączenia, a w menadżerze wygląda wszystko poprawnie - brak wykrzyknika przy ikonce.

w takim wypadku w trayu systemowym - obok zegarka powinieneś mieć menadżera połączeń - tam powinieneś widzieć sieci.

a tak sobie myślę… karta jest ABG - sprawdź czy na kartach sterownika nie masz opcji przełączenia między A oraz BG - bo to inne częstotliwości.

masz jakąś dodatkową aplikację, która zarządza kartą wifi? - wtedy systemowy menadżer nie działa.

na routerze masz ustawiony skrajny kanał - np 13 - kiedyś miałem problem, że któryś z komputerów widział sieć po zmianie kanału na okolice kanału 6.

Zmiana kanału w routerze nic nie dała. Kombinowałem z ustawieniami sterownika i nic niestety.Innej aplikacji nie mam tylko systemową.Już tak myślę czy to nie wina może antenki w laptopie. Kilkanaście dni temu miałem zmienianą świetlówkę i może coś tam serwisant namieszał.Naprawa była dość odległa od mojej miejscowości i tylko wysyłka do serwisanta wchodzi taka opcja no ale może sęe mylę. Ewentualnie jak sprawdzić czy antenka działa?

antena jest podłączona w taki sposób - http://www.laptopparts101.com/wp-conten … nected.jpg

gdzie? gdzieś na płycie głównej, pod obudową.

Właśnie tak jest podłączona do karty sieciowej ale chodzi mi o to jak sprawdzić czy nie ma przerwania po wymianie świetlówki. Może jest inny sposób na sprawdzenie czy nie ma przerwy na kabelku.

Dołączono instrukcję obsługi do tego laptopa? Jeśli nie, wystarczyło pobrać ją ze strony producenta. W instrukcji wyczytałbyś, że kartę WLAN włącza się, korzystając z panelu multimedialnego, tzn. wciskając przycisk przypominający sygnał radiowy, ten pierwszy po prawej od przycisku włączającego zasilanie. Jeśli się świeci, to znaczy, że karta jest włączona, u Ciebie, jak widać na zdjęciu, się nie święci, więc karta jest wyłączona.

A mi się do instrukcji zaglądać nie chciało - jak właścicielowi - poza tym nie myślałem, że to prozaiczny problem - zwłaszcza, że przycisk najpewniej jest opisany wspominanym tu symbolem anteny, lub Wlan.

Swoją drogą wygląd panelu sterowania nie sugerował, że urządzenie jest wyłączone - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/978 … 23026.html

Przecież na panelu jest tylko przycisk włączenia a inne to są symbole oznaczające np: pracę dysku .numlock itp. a nie ma zadnego przycisku.

Według instrukcji tam się włącza kartę WLAN. Chyba, że albo ja źle tę instrukcję rozumiem (niestety nie znalazłem polskiej wersji językowej), albo nie opisali tego ze szczegółami. Chodzi głównie o to, abyś spróbował nacisnąć ten symbol , są tam jeszcze według instrukcji przyciski multimedialne (start, stop, pausa, do przód, do tyłu), więc wnioskuję, że to nie są tylko obrazki, ale panel dotykowy. Spróbuj to nacisnąć i się wyjaśni.

Możesz jeszcze uruchomić wiersz poleceń i podać wynik poniższego polecenia.

wmic nic list status

Sprawdziłem u siebie na laptopie z Windows 8, wyłączyłem kartę WLAN przyciskiem na obudowie, menedżer urządzeń widzi kartę w taki sam sposób niezależnie od tego czy jest włączona, czy nie, on ma tylko rozpoznawać sprzęt, np. w Linuksie jest tak samo. Jak chcesz mogę Ci podrzucić zrzut ekranu.

nie potrzebuję - wierzę na słowo :slight_smile:

nie mam dużej styczności z Windowsem od strony problemowej, ale pamiętam, że w XP swego czasu były wykrzykniki i ikony przypominające znaki zakaz wjazdu, które miały swoje znaczenie.

Panel dotykowy w Medionie - jakoś nie brałem tego pod uwagę :slight_smile:

Po instalacji Launch menagera siec działa.Dziękuję za cenne info.

Miałem ten sam problem z kupionym używanym MEDIONIE AKOYA MD 96970 A-DE S. Spróbuj kombinacj: Fn + F7! Double click! Kombinowałem parę tygodni i w końcu sam na to wpadłem!

Dodane 25.10.2012 (Cz) 12:04

Mam MEDION AKOYA MD 96970 A-DE S. Spróbuj Fn + F7, podwójne kliknięcie! U mnie chodzi!