Medion Akoya samoczynne usypianie

Witam,

Jestem tutaj nowy i nie wiem czy w dobrej zakładce robię ten post,

Posiadam Laptop Medion Akoya model E7416

Problem tak jak w temacie, to samoczynne usypianie się sprzętu.

Dokładnie opisując problem:
Podczas przeglądania np stron internetowych, grania, jak i również pozostawieniu laptopa na pulpicie, w różnych odstępach czasu następuje samoczynne uśpienie laptopa, dokładnie wentylator laptopa przyśpiesza, wyświetla się na niebieskim tle informacja blokowanie i czarny ekran laptop się usypia, w tym stanie świecą się kontrolki odnośnie dysku na pomarańczowo a po wciśnięciu klawisza power laptop wybudza się i zaczyna w miejscu gdzie ostatnio był uśpiony.

Oddawałem go na serwis lecz nie wiem dlaczego na serwisie przetrzymali go 3 dni i stwierdzili że u nich nie wyłączył się ani razu, a w ten sam dzień po odebraniu sprzętu w własnym domu po załączeniu przeszedł w stan uśpienia 3 razy z rzędu po 15 minutowej pracy, gdzie ledwo co go załączyłem.

W laptopie jest włożona już niedziałająca bateria, stwierdzili w serwisie iż możliwe że to ona może powodować ten czynnik gdyż oni po zauważeniu iż bateria nie trzyma wyjęli ją i testowali laptopa bez niej.

Jeśli chodzi o porady typu, abym zmienił w ustawieniach automatyczne wyłączanie przy awarii systemu to tematy już czytałem i niestety nic to nie daje. Również mam ustawione aby laptop nigdy nie przechodził w stan uśpienia oraz nie wyłączał i nie wygaszał ekranu. Mam wgrany Windows 10, doczytałem gdzieś również iż może to być wina źle współpracującego BIOSU.

Jakieś sugestie ?

Sprawdz co Ci pokazuje, w cmd wpisz:

powercfg a

Osobiscie strzelalabym ze moze to być spowodowane przegrzewaniem sie komputera. Zostaje zahibernowany lub wstrzymany po przekroczeniu np 90st C. Mialem cos takiego w pierwszym swoim pasywnym laptopie.

Błąd zrobiłeś. Oddając do serwisu, nie powiedziałeś, że to na baterii te cyrki.

Jeżeli chodzi o serwis to nawet laptopa nie rozkręcili powiedzieli że przepuścili 2 dni na włączonym urządzeniu i u nich ani razu się nie wyłączył ani nie uśpił, tak jak w całości informacji w serwisie powiedzieli że to może być wina baterii która padła i sieje problem, bateria ogółem już w ogóle nie działa odnośnie temperatur to nie przekraczają one 90 stopni w dodatku laptop czy to na samej pracy systemu czy pod obciążeniem programów działa równie jak działa bez programów potrafi uśpić się nawet po 10 minutach a gdy ma kilka programów potrafi działać nawet kilka godzin. Zapomniałem dodać iż w laptopie nie działają niektóre klawisze na klawiaturze (a ,t, i p, klawisze cyfrowe 5 6 7 itd.) nie wiem czy to ma jakiś związek podejrzewał bym że to po prostu taśma źle trzyma. Odnośnie porady Slydago w lini komend następujące wyniki: image