Medion CTX921 DVB-T na układzie PHILIPSA SAA7134 Hybryd

Mam problem z tunerem Medion CTX921 DVB-T na układzie PHILIPSA SAA7134 Hybryd. Mój laptop FujitsuSiemens AMILO - system operacyjny Vista Home Premium 32 bit. Po włożeniu tunera do gniazda PCMCIA i podpięciu do USB system nie go wykrywa. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zainstalować to urządzenie?

Najpierw spróbuj z tą instrukcja

http://www.creatix.de/support/download/gruppe14/inst_921_XP_gb.pdf

Wejdz na stronę http://www.creatix.de/support/typ.php?tid=63&gid=6 masz też instrukcję jak zainstalować kartę na win xp.

Poniżej instrukcja do Power Cinema. Niestety do wersji 4.7, może w Twojej będzie tak samo. Jak nie poszukaj w necie 4.7

How do I setup the PC to watch TV using Power Cinema 4.7?

On first use of Power Cinema

  1. Open the Power Cinema program and the setup wizard will begin automatically.

  2. Set the TV format to Normal (4:3) then click next.

  3. Select the amount of speakers you have, click next.

  4. Set the position to Position 1 (default), click next.

  5. Set the signal to Digital (DVBT), click next.

  6. Set input to Cable, click next.

  7. Set region to UK, click next.

  8. Then click ?Autoscan?.

If Power Cinema has been used before

  1. Open Power Cinema.

  2. Click TV -> Settings -> Signal Settings.

  3. Choose the following settings;

Signal Mode: Position 1 (1 Cable) ? default.

Video Input: Digital TV (DVB-T) 1.

Region: UK.

  1. Click Apply, then Scan Channels.

Dzięki za link do sterowników :slight_smile: Jednak mój system operacyjny Vista nie wykrywa tego tunera więc przy uruchamianiu nie mam kreatora instalacji sprzetu a w paczce ze strownikami nie ma żadnego .exe. Sorki za niezbyt fachowy styl opisu problemu ale mój poziom wiedzy informatycznej jest mocno podstawowy :oops: Ciągle jestem w punkcie wyjścia, tzn z tunerem w PCMCIA …

rozumiem że najpierw instalujesz sterowniki?? a potem już po wszystkim podłączasz wszystko?

Nie śmiej się ale ja nie bardzo wiem jak te sterowniki zainstalować. Z linku który podałeś ściągnęłem sterowniki pod Vistę “1344_ctx_whql_071115”. W środku folderu nie ma żadnego pliku wykonalnego więc nie mam pojęcia gdzie i jak te sterowniki wgrać.

a masz możlwość sprawdzenie tego na innym komputerze??