Medion Mid 2020 i GTA SA

Witam Serdecznie

Mam pytanie czy na moim laptopie zadziała GTA San Andreas?

Laptop to Medion Mid 2020

Procesor: Intel Celeron 2.6Ghz

Ram: 1024MB DDR

Grafika: SiS 660 Zintegrowana 64MB

Niby spełnia wymagania gry ale od razu jak skończy się intro gra wywala mnie do pulpitu ;/

Po primo, wymagania sprzętowe MINIMALNE:

Intel Pentium 4 1.4GHz, Ty masz starego jak świat Celerona, jednakże procek jak na celerona niezły, aczkolwiek zawsze jest to celeron.

Ramu masz dosyć.

KARTA GRAFIKI 128MB, a Ty masz 64MB i to zintegrowaną! Zatem zapewne wywala Cię, gdyż nie spełniasz minimalnych wymogów sprzętowych.

A czy kiedykolwiek gra Ci ruszyła? Czy instalowałeś jakieś mody, patche, nowe samochody, mosty?

Myślałem że pójdzie, nigdy nie próbowałem jej odpalić na tym laptopie.

Ja wyczytałem w podręczniku do gry takie wymagania:

"Procesor Intel Pentium III lub AMD Athlon 1 GHz

512 MB pamięci RAM

Napęd optyczny (DVD-ROM) ośmiokrotnej prędkości (x8)

3,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym (instalacja minimalna)

Karta grafi czna z 64 MB pamięci, zgodna ze sterownikami DirectX9 (dla systemów Windows 2000, XP i Vista Basic)

Karta grafi czna klasy Nvidia GeForce 6 z 128 MB pamięci, zgodna z DirectX9 (dla systemów Vista Premium, Business, Ultimate)

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9

Klawiatura

Mysz"

To przeczytałeś minimalne.

Pewnie wina grafiki SiS nadaje się tylko do wyświetlenia pulpitu z grami może być nie kompatybilne (może pomogło by wgranie najnowszych sterów ze strony SiS), odpal stronę z tego tematu:

sprawdz-czy-twoj-sprzet-spelnia-podstawowe-wymagania-gry-t158355.html

Sprawdziłem z pomocą tej strony którą podał “Tobi”

Wyszło na to że karta to Sis 650, pomyliłem się podając sis 660

Karta Sis 650 nie obsługuje Pixel Shaderów 1.1 i gra nie będzie działać.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Temat uważam za zamknięty.

Ano widzisz. Wystarczy 64MB karty graficznej, ale dla zustemów poniżej XP, dlatego, że te zżerają mało pamięci kart. Jednak od visty po siódemkę, sam system pożera Ci grafikę, dlatego potrzebujesz więcej.

Jednakże Ty masz kartę zintegrowaną, ale na szczęście dużo RAMU. Gdyż zintegrowana karta zżera Ci RAM z Twojej kostki ramu, gdyż własnego nie ma. Również obciąża Ci procesor, gdyż nie ma własnego “jądra”, wszystkie zasoby czerpie z Twojego komputera, nie dając nic od siebie. Dlatego obciąża Ci procesor, który jest i tak już słaby, a sama zbyt wiele wziąć nie może RAMU, gdyż tylko 64 MB, a jak widzisz to nie wystarcza. Więc lipa :stuck_out_tongue:

Ja bym spróbował z emulatorem pixel shaderów :slight_smile: nazywa się 3d analyze. Nie wiem jak to będzie ci działać. Ale ja kiedyś się tym ratowałem jak miałem geforce’a 4mx