Medion mim2270 + upgrade biosu + upgrade firmware cd/dvd

witam panów i panie! !!

mam klika pytań odnośnie tego laptopa… dla was pewnie będą to pytania laika ale wole poradzić się speców w tych dziedzinach… tematy będą odbiegać od siebie… ale po co mam zakładać nowe tematy…

  1. a więc tak zacznijmy od tego iż chciałbym zrobić upgrade bios-u niby kiedyś to robiłem na awardzie, pheniksie, ami, ale w tym lapku jest jakiś dziwny ten bios a mianowicie

Typ BIOS’u Insyde

Data BIOS’u systemowego 01/15/07

Data BIOS’u wideo 12/11/06

Nazwa firmy Insyde Technology, Inc.

po wejściu w bios mam takie dane:

insyde H20

sys bios version: m1.00

KBC bios version R1.00

i teraz opisze problem jaki mam … a mianowicie wszystko zaczeło się od tego że gdzieś wyczytałem że ten laptop nie obsługuje więcej niż 2gb ram… i całkiem przypadkiem napotkałem posta iż po upgrade bios do najjnowszej wersji będzie mógł obsługiwać do 4 gb więc zaczołem się inyteresowac tematem… posiąciągałem jakiś programy do flesha tego biosu… ale brakuje mi odpowiedniej wersji samego biosu…

i moje pytanie brzmi czy może ktoś już to robił może wie gdzie można znależć upgrade… bo na stronie producenta to posucha… taka że w szoku jestem… POMOCY! !!

2.) druga sprawa to taka iż moja nagrywarka od zawsze obsługuje bardzo mało płyt dvd… i nie jest to spowodowane niemożliwością obsłużenia płyt tylko ograniczeniami firmware samej nagrywarki i teraz tak chciałbym ją zupgredować do nowszej wwersji… ale problem podobny niemoge znalezć samego firmware ktory byłby odpowiedni dpo tej nagrywarki… POMOCY! !!

model: gsa-t10N

rom version: TM01aa

s/n612hpfg079667

lge-dmgsa-t10n

to wszystko co pisze na dvd/nagry

3.)całkiem inny temat a więc tak… wcześniej miałem zaisytalowwany win 7 RC i niemiałem problemów ze sterownikami do ati radeon mobility x1600 tewraz zrobiłem sobie format zainstalowałem pełen RTM z orginału i już niemoge zainstalować sterów… tzn mam jakieś windowsowe zainsaliowane a jak próbuje zainstalować ati CCC to nic się nie dzieje

próbowałem modernizacji mobility moderrnem ale niepomoaga… próbowałem różnych wersji od 8 - 9,10 i nic czasami się zainstauje CCC ale i tak po restarcie pisze że niema sterów by to obsłużtć macie jakić pomysł???

pozdrawiam i czekam na jakies info