Medion radeon9800xl

Witam,

Zmieniłem właśnie karte graficzną z ati redeona9200se na medion 9800xl, usunełem stare stery, pobrałem nowe z neta i zainstalowałem.

Problem jest taki ze o ile w windowsie karta zacina się raz kiedyś to w grach po pewnym czasie kompletnie komp sie “zacina” i zostaje tylko reset.

Pomocne okazały się dopiero Ati catalyst 3.8 które posiadam od kiedy mam tego kompa, w nich karta jest stabilna ale niestety nie ma mowy o graniu w gry z ostatich lat.

Istalowałem już naprawdę wiele sterów np. catalyst 4.2, 5.1, 5.7, 7.1, 8.2, 9.3 oraz omegi. Zawsze po usunięciu poprzednich działałem w trybie awaryjnym Driver Cleaner 3 potem instalowałem dopiero stery. Istalowałem też strony ze strony mediona, raz natrwafiłem gdzies w necie po wpisaniu w google frazy “medion radeon 9800xl driver” na stery działające jednak też nie w 100% pozwalające na gre.

Działanie karty testoałem na grze FIFA09 i tak:

  • stare catalysty (te od radka 9200se)- karta stabilna ale postcie w grze jednokolorowe.

  • mediony z neta (których pochodzenia nie pamiętam) - karta stabilna, postacie ok, ale brak twarzy zawodników przy wybieraniu składów, brak podglądu koszulek przed meczem itp.

  • nowsze catalysty oraz omegi- grafika na 100% ale krta się zacina.

Karta posiada wejście 4pin- jak stacja dyskietek- z wł. i wył. nie ma różnicy.

Kumpel stwierdził że może to być wina zasilacza bo nie daje rady z nowąkartą, ale zasilacz był właśnie zmieniany pare mies. temu z 300w na forton-a 350w.

Konfoguracja komputera:

Pole - Wartość

System operacyjny - Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego- Dodatek Service Pack 2

DirectX - 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora - Intel Celeron D 320, 2333 MHz (18 x 130)

Nazwa płyty głównej - ASRock P4VT8+ (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej - VIA VT8763 Apollo PT800

Pamięć fizyczna - 768 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u - AMI (09/07/04)

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo - Medion Radeon 9800 XL

Nazwa kodowa procesora graficznego - R350

Urządzenie PCI - 1002 / 4E48

Liczba tranzystorów - 117 milion(ów)

Technologia wykonania - 0.15u

Typ magistrali - AGP 8x @ 8x

Rozmiar pamięci - 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego - 351 MHz (oryginalny: 350 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC - 400 MHz

Liczba potoków pikseli - 8

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok - 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków - 4 (v2.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli - 1 (v2.0)

Jaki może być problem, karta na nowszych sterach się przegrzewa?, wina płyty głównej lub jej starego BIOS-u? , może coś innego…

Jeśli potrzebne będą jeszcze jakieś inf. to podam oczywiście.

?? :?: :?: :shock: :o

Wyrzuć to do kosza Medion to szajs i do polski przyjeżdża na Paletach(sprowadzający kupuje na kilogramy a później to wciska ludziom)

Kup innego radeona a o tym czymś zapomnij uważaj aby ci się nie zapaliła w kompie to nie żart :wink: