Mega kłopot z LastPass

Cześć, mam mega problem z menadzerem haseł LastPass. Jest tak. W LastPass mam ustawione logowanie za pomocą Google Authenticator, wczoraj zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych. Dzisiaj w przeglądarce na laptopie podczas próby zalogowania do LP, oczywiście oprócz hasła trzeba podać kod z GA i tu jest problem bo apka wraz z resetem androida się wyczyściła a nowo zainstalowana jest czysta a aby dodać konta LP trzeba być zalogowanym. LP proponuje wyłączenie GA ale instrukcję wysyła na securite mail i tu kolejny problem bo zapomniałem jaki mail bezpieczeństwa podałem w LP, sprawdziłem wszystkie znane mi maile ale nigdzie nie ma nic od LP. Próbowałem zmienić hasło ale tak samo. Czy jest jakaś możliwość odzyskania konta? Masakra by była jakby się nie dało. Mam hasło główne i przypominające a nie mogę się zalogować, chyba musi być jakaś możliwość?

Niby można było kod QR zapisać do pliku (graficznego np. zrzut ekranu), LastPass chyba polecał zapisać plik z około 10 kodami zapasowymi, niby kod QR można też wpisać z palca (jakbyś nie miał aparatu lub uszkodzony).

Spróbuj sobie przypomnieć czy pobrałeś plik z awaryjnymi kodami?


Przyszłościowo możesz zacząć używać Authy lub duo mobile

Wtedy unikniesz ręcznego dodawania od zera a z backupu można dalej używać aktywnego już 2FA.

Szukam ale na razie bez skutku:( Kurna ale z tym mailem bezpieczeństwa to dziwna sprawa, głowę dam sobie uciąć, że wpisałem jeden z dwóch które zawsze używam, mam jeszcze kilka i tam też nic nie przyszło. Czyli co, dupa blada?

Jak nie dojdzie do 48 h to raczej lipa (musiałbyś poczytać w pomocy technicznej LastPass czy tylko ty możesz awaryjnie ją wyłączyć).

Sprawdzaj też folder “spam”.

W spamie oczywiście sprawdziłem, cóż chciałem się dobrze zabezpieczyć a przeoczyłem najważniejsze aby wyeksportować konta z GA przed wyczyszczeniem telefonu. Mam za swoje. Chyba już nic nie da się zrobić, cały czas podczas próby zmienienia hasła wysyła maila na maila bezpieczeństwa, tyle, że ja na żadną skrzynkę nic nie dostaje.:frowning:

W końcu odzyskałem konto. Napisałem do supportu LastPass i po niezwykle drobiazgowej weryfikacji Google Authenticator został wyłączony i mogłem się zalogować hasłem głównym. Mam nauczkę na przyszłość by wcześniej się zabezpieczać przed czymś takim.

Świetnie :+1:

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

Jak wcześniej pisał @krystian3w zamiast Google Authenticatora zainstaluj sobie Authy. W ten sposób będziesz mógł mieć dostęp do kodów 2FA na więcej niż tylko jednym urządzeniu.