Mega-transfer... skąd?

Ostatnio zrobiłem format komputera i po zainstalowaniu systemu, podłączeniu i skonfigurowaniu Internetu, natychmiast udałem się na dobreprogramy.pl, by pościągać podstawowe programy typu AllPlayer czy Ad-Aware.

Nadszedł czas na Winampa. Śmiało klikam odpowiedni link, następnie “pobierz program”. Standardowo pojawia mi się okienko z pytaniem, co chcę zrobić z danym plikiem (FF). Klikam, że zapisać na dysku. Winamp to 6595 kB żywej wagi. Ja natomiast mam następujące łącze:

untitled2tm5.gif

Nastawiam się więc na jakąś minutkę ściągania.

Tymczasem nie zdążyło mi się nawet wyświetlić okno ściągania, od razu ikonka, że zakończono!

Myślę sobie - coś nie tak.

Ale klikam ponownie, tym razem pojawia się okno. I widzę transfer jak na 12mb/s. o__O Oto screen:

untitled4zf6.gif

Momentami dochodziło nawet do 2200 kB/s.

Zadzwoniłem do kolegi, który ma dokładnie taką samą usługę jak ja (Net24) i poleciłem powyższe czynności. Ma dokładnie to samo. Warto wspomnieć, że tylko na tym jednym Winampie.

Czy można to jakoś sensownie wytłumaczyć?

Pozdrawiam.

Mój kumpel mając neo 1Mb - normalnie kiedyś po połączeniu miał 35Mb! !!

czytałeś co kolega wyżej napisał??

Więc co kogo obchodzi co miał twój kumpel.

tak

Zanim klikniejsz na ok w wyskakującym oknie o zapytanie czy na pewno pobrać (firefox) to firefox już pobiera.

I np. zdążył już pobrać sporo (np. 4mb bo się długo zastanawiałeś) i ci pokaże że masz transfer 4 MEGABAJTY NA SEKUNDE i będzie on spadał.