Megabajt MGB-350S ATX padł i co dalej?

Miałem nieszczęście używać tego zasilacza przez pięć lat. Było raczej bez problemów, ale niedawno zaczął warczeć przy startowaniu, co zignorowałem.

Dzisiaj jednak uaktywniła się w nim funkcja piecyka, co zaowocowało wysokimi temperaturami oraz zapachem palonej izolacji (?) w całym domu. Rozkręciłem, popatrzyłem i na moje laickie oko śladów ognia nie znalazłem. Tylko pociekł jakiś klej, czy coś. Reszta komputera chyba nie ucierpiała.

Tak czy inaczej, boje się go dalej używać. Wiem, że jestem bardzo odważny, bo używałem go używałem przez 5 lat, ale w obecnej sytuacji, nawet moja odwaga nic nie wskóra. :stuck_out_tongue:

Pogrzebałem sobie po Allegro w celu znalezienia czegoś lepszego, ale z racji tego, że o zasilaczach wiem naprawdę niewiele, chciałbym się zapytać o radę, co będzie dobre. Potrzeba mi około 450W mocy. Oto oznaczenia, które znalazłem na tym czymś, oraz wtyczki, w które owo coś było wyposażone:

KIHY.jpgMNTvp.jpg

Pogrzebałem już nieco na Allegro i wymyśliłem sobie, że mógłbym kupić takie coś:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-400w-mod … 58928.html

tylko, że z tego co widzę, u niego są inne napięcia. Czy mogę to wsadzić w miejsce tego Megabajta?

Jeśli nie, to co polecacie?

W środku mam:

Gigabyte GA-MA69VM-S2

Athlon 64 x2 4200+

Gigabyte NVIDIA GeForce 9400GT

jakiś dysk SATA od Seagate’a; 160GB

jakąś nagrywarkę DVD od LG

2x1GB RAM, oba od Kingstona, 644MHz, jeśli dobrze pamiętam

Modecom to taki sam szmelc co megabajt, wystarczy poszukać. Z najtańszych godnych zaufania zasilaczy to tylko Chieftec i Fortron.

Wybierz coś lepiej z tej listy http://www.morele.net/komputery/podzesp … oduct_list

Problem chyba rozwiązany. Dziękuję za pomoc.

tutaj masz liste zasilaczy godna polecenia :slight_smile:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.

ale ja wybral bym albo : chifteca , Corsair albo OCZ

Widziałem już gdzieś podobną listę…Problem tylko w tym, że “całkiem przypadkiem” brakuje tutaj np. Fractal Design czy też XFX ale za to są takie przeciętniaki jak Tacens (nigdy nie polecę zasilacza, który ma żenujące okablowanie) czy też Tagan…Pomijam już fakt, że nie mam pojęcia co tutaj robi Astec, Cooler Master, Modecom (Volcano to też biurowy zasilacz) czy też Yesico…Tego typu listy są nie tylko niekompletne ale i częściowo z palca wyssane…

t.luk , coolermastery są aż takie złe? Do starszych kompów chyba ok, brakuje jeszcze huntkeya

Mi brakuje chociażby SuperFlowera, NOX’a - gdybym się wysilił, to znalazło by się więcej braków.

Może podaj jaki budżet masz (uwzględniając to, że nie powinno się oszczędzać na zasilaczu) i ktoś coś wybierze.

Sądzę, że dobra 400tka by go spokojnie uciągnęła. Poszukaj jakichś używanych Fortronów, dobrze by było, żeby nie były regenerowane :).