MegaSzybki dysk do 400 zł

(stream) #1

Hej,

Potrzebuje mega-szybkiego dysku o pojemności od 500 GB. Czekam na propozycje.

Pozdrawiam! :shocked!:

(Marekglapa) #2

Super szybki, do 400zł i od 500GB nie istnieje :slight_smile: Możesz kupić dwa dyski 320GB i spiąć je w raid 0. Będzie szybko. Są jeszcze dyski SSD, ale nie wiem czy do 400zł dostaniesz jakiś o dobrej pojemności.

(george32801) #3

Do 400zł? Może 2x500GB Samsunga F3 w RAIDzie? :stuck_out_tongue: (O ile się da :D)

(Michal Kolatek) #4

Jak do tej płyty co w podpisie to można spiąć w Raid 0.

(Adalbert) #5

Otóż to, george32801 podał Ci najwydajniejszą konfigurację, oczywiście jeżeli płyta, pod którą będą podpięte dyski obsługuje RAID.

(stream) #6

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _NCQ_.html

O tym mowa?

Jak z ich żywotnością? Przechowuje na dysku dużo ważnych danych.

Pozdrawiam!

(Adalbert) #7

Mowa o spięciu właśnie takiego dysku z kolejnym takim samym w macierz RAID. W przypadku RAID 0, prędkość odczytu i zapisu podwoi się razem z szansą utraty danych, w przypadku RAID 1, prędkość odczytu podwoi się, zapis będzie taki sam, a szansa utraty danych zmniejszy się dwukrotnie. Tak w skrócie, o szczegółach możesz sobie doczytać w internecie.

Natomiast co do awaryjności F3 to nie słychać większych narzekań na te dyski, więc jeżeli będziesz monitorował stan dysków w macierzy - nic złego nie powinno Cię spotkać.

(george32801) #8

Tak przy okazji, autorze tematu.. Sprzęcik masz naprawdę dobrej klasy, ale 1gb ramu to zdecydowanie zbyt mało. Jeżeli Ty szukasz tego dysku do właśnie tego sprzętu z podpisu to ja na początek dokupił bym drugą kość ramu :slight_smile: Pozdrawiam.

(stream) #9

george32801 , wymieniam płyte główną, zasilacz i kupuje i7 z 4 GB ram :). A wszystko będzie pod kontrolą WIndows 7 Ultimate 64 bit :slight_smile:

(Adalbert) #10

i7-9xx czy i7-8xx?

(stream) #11

Adalbert , tu właśnie się jeszcze zastanawiam. Puki co to w najbliższych dniach kupuje ten dysk i zasilacz 600 W OCZ ModXStream

(Toffik325) #12

Od siebie mogę polecić Core i7 860, sam do niego się przymierzam. Wydajnością przewyższa i7 920, a cała platforma wyjdzie taniej i bez zbędnych "dupereli" (czyt. miliard złącz Sata, 3 złącza PCI-E, których nigdy w życiu nie wykorzystasz etc.).

(stream) #13

loltoFFik , ja zbieram prawdopodobnie na i7 950 :slight_smile:

(Toffik325) #14

Ano chyba, że tak :slight_smile:

Zastanawiam się, czemu w Komputroniku Core i7 960 (teoretycznie lepszy) jest za 2209zł, natomiast Core i7 950 (teoretycznie wolniejszy) za 2259zł?

Nie lepiej kupić 960? :wink:

(Adalbert) #15

Ja bym się w i7-9xx nie pchał, i7-860 jest bardzo dobrym i wystarczającym procesorem, a cała platforma wyjdzie znacznie taniej i jak pisał loltoFFik bez zbędnych dupereli. Kasę lepiej odłożyć na lokatę i co jakiś czas grafikę wymieniać.

Co do zasilacza, to jeżeli nie planujesz CF/SLI (co jest prawie zawsze nieopłacalne), to ten zasilacz będzie dobry, ale w wersji 500W - w zupełności wystarczy na nawet najsilniejsze konfiguracje, a nie przepłacasz za coś, z czego i tak nie skorzystasz.

-- Dodane 24.12.2009 (Cz) 12:17 --

A poza tym dobrze poczekać na premierę procesorów Intela.

No i przed kupnem zestawu, załóż temat nowy. :slight_smile: