Memory Clock 2x mniejszy oraz pomoc w doborze sprzętu

Czemu zawsze mam 2x mniejszy memory clocking?

Normalnie powinienem miec 700mhz, a mam 350. Gdy podkręce VTunerem do 800 to mam 400 jakk do 850 to 425…

GPU Clocking jest dobrze tylko memory jest źle.

Mój zasilacz to TakeMe Silent 350 (350W), na Chieftecu 450 to samo… Czasami sie wyswietla komunikat o za malej mocy przekazywanej do karty.

Po wyjęciu jednej kości pamięci mam 100fps w grze ale i tak potem spada do 10fps, zmiana biosu nie pomogła też. Zainstalowanie sterowników do płyty głownej pomogło… na 5 minut. Gdy podkręce do 450Mhz/850Mhz to przez chwile jest 100fps po czym spada do 10fps i musze odkrecic i podkrecic spowrotem i znowu mam 100fps i znowu spada i tak ciągle…

Druga sprawa

Nie jestem zbyt bogaty mam do dyspozycji 200zł

mój sprzęt:

Intel Celeron 2,4ghz

RAM na razie 512 (2x256) ale będzie 1x 1GB (miałem 1GB, ale się zepsuły)

Karta Graficzna FX5900XT lub Gigabyte GV-N59X128D

Płyta główna P4X400

TakeMe 350 SIlent (zasilacz)

Co byście Wy zmienili? planuje procesor i karte graficzną

Wymień zasilacz na początek potem pomyślimy bo 200zł to nie dużo doskładaj kasę i ramu by pasowało dołożyć

Jak na moje to wszystko jest OK :wink:

GioWDS ten zasilacz jest na czarnej liście to bomba zegarowa a nie zasilacz

@ahonen97: jak na moje to temat postu jest o tym, że oprogramowanie pokazuje mu taktowanie pamięci / 2.

PS. Sam mam w skrzynce Tracer 450HF - więc też tzw. bomba zegarowa, ale ze strasznie opóżnionym zapłonem o jakieś 3 lata (nawet niemam pojecia ile ma faktycznie bo kupiłem używany na 10zł). Imho wstawiłem bezpieczniki na każdej linii.