MEMORY MANAGEMENT i bluescreen

Hej, od wczoraj mam bluescreen a w nim rozne komunikaty i nie jestem w stanie na dluzszy czas uruchomic laptopa.

Ciekawostka jest jednak to, ze wczoraj dwa razy w ciagu dnia udalo mi sie to, ale i tak po jakims czasie komuter sie zamykal, a na koncu byl niebieski ekran.

Komunikaty sa rozne. Zaczelo sie od MEMORY MANAGEMENT, ale jest tez PFN LIST CORRUPT, IRQL NOT LESS OR EQUAL a ostatnio nawet DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL. Czasem zaden z tych komunikatow o bledacch sie nie pojawia, tylko niebieski ekran z tekstem i komupter sie wylacza. I musze dodac, ze zaraz potem uruchamia sie ponownie i jesli nie przejde w tryb awaryjny, to wlaczanie sie i wylaczanie powtarza sie bez konca.

Zaczalem wiec sprawdzac pamiec, ale nie bardzo wiem jak mam odczytac wyniki memtest 86. Ktore wartosci swiadcza o bledach w pamieci.

Po uruchomieniu wersji experimental w tescie 1 mam 2 bledy. ale w wersji default jest tego zancznie wiecej: w tescie 1 - 1 blad, ale juz w tescie 2 - 32766 bledow (podaje wartosci z prawej strony ekranu). Czy oznacza to,ze karta pamieci jest uszkodzona?

Mam prosbe o jakies wskazowki.

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup (lub F2), wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

W trybie awaryjnym.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP i daj ze wszystkich odczyt.

OK, w Biosie zoptymalizowalem ustawienia, i na razie laptop sie nie wylaczyl.

Chcialem zrobic teraz raport DMP, ale takiego pliku u mnie nie ma.

Po otworzeniu File>Open Crush Dump powinienem wybrac plik DMP zgodnie z instukcja, ale ja mam tylko takie pliki

1394, clr10, sdk, srcsrv, symproxy, themes, triage, usb, w2kchk, w2kfre, winext, winxp.

Czy to oznacza, ze zle zainstalowalem Dubugging Tools? czy mam cos wybrac z tego ?

Dobrze zainstalowałeś, ale plików tych szukaj w folderze Windowsa: C:\windows\minidumps

Niestety laptop ponownie sie zamknal. i juz nie jestem w stanie nawet uruchomic trybu awaryjnego. A pod biosem to chyba za wiele nie zdzialam?

Dodane 12.02.2009 (Cz) 15:27

Udalo sie mi otowrzyc laptopa w trybie awaryjnym i zanim znowu sie zamknal skopiowalem 5 DMP(wszystkich jest ok 40)

A to jest link http://www.wklej.org/hash/031f913cfe/