Memory overflow error

Witam wszystkich

mój komputer ma już kilka lat ale spisywał się idealnie do wczoraj najpierw nie mogłem uruchomić bo się resetował w trybie awaryjnym tak samo kopi zapasowej nie ruszał a CB z Windowsem jak zobaczył to napisał taki komunikacik memory overflow error

zacząłem grzebać w Googlach znalazłem parę podpowiedzi ale nic nie pomogło napiszę co robiłem :

-rozebrałem komp

-wyczyściłem

-wyjąłem pamięci mam mam 2x256 sprawdzałem każdą z osobna tak samo z grafiką radon 9550 aż w końcu został sam dysk i płyta i nic w końcu opadły mi ręce i wpadłem na pomysł instalacji Linuxa Mandriva udało się dysk odpala widzi pamięci , dvd i działa poprawnie właśnie go używam do pisania tego postu ale doświadczeń żeby było więcej więc postanowiłem nagrać XP no i historię z kopiowałem ponownie z finałem memory overflow error

więc proszę szanownych userów o pomoc i nie odsyłanie do Google bo tam nic pożytecznego nie znalazłem oprócz paru podobnych opisów bez wyjaśnień a może po prosu nie umiem nic mądrego znaleźć? pozdrawiam Was wszystkich i proszę o pomoc

ps dysk mam samsunga 40 GB płyta asus A7S8X-MX proc.AMD sempron 2400+

Hej,

A w jaki sposób sprawdzałeś pamięć?? Przy pomocy Windows Memory Diagnostic, GoodMem czy jakiegoś innego programu??

Taki komunikat oznacza przepełnienie pamięci RAM - obstawiałbym uszkodzenie albo samego RAM’u albo procesora - gdyż to w nim znajduje się kontroler pamięci operacyjnej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Procesor raczej nie ma tu nic wspólnego, bo to jeszcze era Athlonów XP, które nie miały zintegrowanego kontrolera pamięci. Znajduje się on na płycie głównej.

alfamixi , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

Faktycznie, w przypadku Sempron’ów 32-bit i tak nie instalowane były kontrolery pamięci. Dopiero w wybranych modelach 64-bit… W takim układzie oprócz uszkodzenia RAM’u możemy mieć do czynienia z niepoprawną pracą chipset’u płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus