MemTest

Od bardzo długiego czasu mam problem z komputerem. Ciągle się wyłącza, zawiesza, pokazują się komunikaty o błędach itd. Wymieniłam zasilacz ale to nic nie dało, format dysku C też nie pomógł. Zaproponowano mi przetestowanie pamięci programem memtest. Właśnie jakiś czas temu go uruchomiłam, jest przy 440,2% i sprawdza dalej (znalazł 1 errors). Do ilu procent to ma dojść? Nie wiem tylko, czy dobrze używam tego programu. Ponoć trzeba do niego dyskietki a ja zwyczajnie go włączyłam i ruszył. Czy w takim razie wyniki są miarodajne i pamięć może być uszkodzona? Jest 1 errors ale ja jestem kompletnym laikiem i nie wiem czy to może powodować problemy z kompem. Pamięć ma ok. pół roku a problemy z kompem trwają dłużej. Chociaż był taki czas, że po formacie działał super przez miesiąć aż do chwili, gdy wymieniłam pamięć na 512 Kingston i po włożeniu komp od razu się zawiesił. Po jakimś czasie znów zaczął się wyłączać. Nie wiem sama, co z nim jest. Od roku nic tylko problemy.

Procesor: Athlon 1700

Grafika: GF 64

Zasilacz:350W

System: XP

Pamięć: 512 Ram

a przypadkiem nie przedobrzyłeś w biosie z ustawieniem dla ramu? najlepiej ustawić na by spd i na ogół znikają tego typu błędy

W biosie nic nie zmieniam, jedynie przy formacie ustawiam rozruch z płyty CD…

Uruchamisz program i tworzysz dyskietke startową 1.44 MB i z niej botujesz kompa i sprawdzasz pamięć.

Testujesz pamięć kilka godzin i ma być zero błędów.

Lepszy i działający tak samo test pamięci.

http://www.goldmemory.cz/

Testy nie wykrywają wszystkich usterek pamięci,najlepiej podmień na inną i sprawdź,pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu slotów i modułów pamięci z kurzu.

to wejdź do biosa i sprawdź jak masz ustawiony ram! !!

Obecnie cały czas trwa test RAMu (przynajmniej mam taka nadzieję). Po rozpakowaniu programu MemTest kliknęłam na memtest.exe, wybrałam Start Testing i ruszyło. Teraz jest 830% Coverage, 1 Errors. Myślałam, że bedzie tylko 100% a tu już prawie 900%. Ale może tak ma być. Program nie chciał żadnej dyskietki więc nie wiem co jest grane. Może te nowsze wersje tak mają? Wie ktoś może co oznacza błąd 1000008e? Miałam to dzisiaj 2 razy.

Pobierasz ten program rozpakowujesz i komenda install.bat i czytasz komunikaty tworzysz dyskietke i z niej startujesz komp i testujesz pamięć.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=340&t=47

Wrzuć i poczytaj.

1000008e

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl