Memtest86 wykrywa błędy z polecenia BIOS ALL

(Uzzo) #1

Witam włąśnie zrobiłem ten cały test pamięci i memtest86 wykrywa 10 błędów często komputer sam się restartuje czyżby była to ta wina a co właśnie informuje ten błąd z tego polecenia????? za rady dziękuję

(Joan Sunshine) #2

No jeśli wykrywa błędy to kości są walnięte i do wymiany. Może to powodować opisany problem.

(Uzzo) #3

a czy to może powodować te wichury które powodowały zanik napięcia???? a Bios all co to znaczy sorry za te pytania ale na początku myślalem że mam walnięty bios.

(Pawel0303) #4

Tak to jest wina błędów na ramie. Miałem kiedyś też błędny na elixirze 256 i również komp sie wieszał i resetował. Trzeba będzie wymienić ten ram

(Uzzo) #5

no to dobrze że teraz wiem w czym jest problem tylko mam dwie kości 512 to jak sprawdzić czy jest tylko jedna zepsuta czy najprawdopodobniej są 2 kości zepsute???? chyba będę musiał wyciągać jedną i sprawdzać a potem to samo do drugiej?? co radzicie

(JNJN) #6

Poczytaj i sprawdź pamięć dokładnie tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

(Uzzo) #7

jeśli chodzi o twój opis to robiłem z płytą a nie czyściłem bo to nowy komputer a te dwie godziny testu to ma być dla jednej kości ja mam dwie i jak miałem 4 godziny to testował 6 algorytm i wykazał mi 10 błędów to już nie podlega gwarancji??? muszę się z tym pobawić a teraz najważniejsze pytanie czy kości te mogły się zepsuć z powodu zaniku napięcia w sieci???? za rady dziękuję :slight_smile:

(JNJN) #8

Przeczytaj dokładnie link - wszystko pisze i uwagi.

Testuj moduły pojedyńczo wtedy wiesz który uszkodzony nawet parę godzin,nieraz po jednym przebiegu nie wykazuje błędów (test ma przejść cały).Zanim zaczniesz reklamować pamięć sprawdź ją na innym kompie tak samo.

I wszystko możliwe.