Memtest86 wykrywa błędy z polecenia BIOS ALL

Witam włąśnie zrobiłem ten cały test pamięci i memtest86 wykrywa 10 błędów często komputer sam się restartuje czyżby była to ta wina a co właśnie informuje ten błąd z tego polecenia??? za rady dziękuję

No jeśli wykrywa błędy to kości są walnięte i do wymiany. Może to powodować opisany problem.

a czy to może powodować te wichury które powodowały zanik napięcia??? a Bios all co to znaczy sorry za te pytania ale na początku myślalem że mam walnięty bios.

Tak to jest wina błędów na ramie. Miałem kiedyś też błędny na elixirze 256 i również komp sie wieszał i resetował. Trzeba będzie wymienić ten ram

no to dobrze że teraz wiem w czym jest problem tylko mam dwie kości 512 to jak sprawdzić czy jest tylko jedna zepsuta czy najprawdopodobniej są 2 kości zepsute??? chyba będę musiał wyciągać jedną i sprawdzać a potem to samo do drugiej?? co radzicie

Poczytaj i sprawdź pamięć dokładnie tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

jeśli chodzi o twój opis to robiłem z płytą a nie czyściłem bo to nowy komputer a te dwie godziny testu to ma być dla jednej kości ja mam dwie i jak miałem 4 godziny to testował 6 algorytm i wykazał mi 10 błędów to już nie podlega gwarancji??? muszę się z tym pobawić a teraz najważniejsze pytanie czy kości te mogły się zepsuć z powodu zaniku napięcia w sieci??? za rady dziękuję :slight_smile:

Przeczytaj dokładnie link - wszystko pisze i uwagi.

Testuj moduły pojedyńczo wtedy wiesz który uszkodzony nawet parę godzin,nieraz po jednym przebiegu nie wykazuje błędów (test ma przejść cały).Zanim zaczniesz reklamować pamięć sprawdź ją na innym kompie tak samo.

I wszystko możliwe.