Menadżer sterowników crashuje się ubuntu 12.04

Witam Mam problem nie dawno re-instalowałem ubuntu 12.04 i wystąpił taki myk że niemoge zainstalować sterowników (są tylko podstawowe które ostro lamią w grach)

gdy próbuje odpalić dodatkowe sterowniki wywala mi błąd który jest widoczny na tym filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=VRoHEgO9cos&feature=youtu.be

Z góry dziękuje za pomoc

dodam też że na 12.10 jak zainstalowałem sterowniki to znikło mi całe gui

używam też windowsa 7 i tam niema problemów ze sterownikami.

Moja szklana kula się zepsuła. Jaką masz kartę graficzną?

Oj przepraszam zapomniałem napisać Nvidia Geforce 6100/nforce

Zainstaluj sterowniki 173 i będzie po problemie.

Przepraszam za tytuł poprawiony , o co chodzi z tymi sterownikami 173 ? bo nierozumiem z nvidia.com ? bo menadżera sterowników wcale nie moge odpalić.

Chodzi o zainstalowanie pakietu odpowiedniego dla twojej karty graficznej.

sudo apt-get install nvidia-173

acha bardzo dziękuje już instaluje :slight_smile:

Dodane 03.02.2013 (N) 12:02

zainstalowałem po czym uruchomiłem komputer ponownie i nieweim czy te sterowniki działają bo w szczegółach systemy graphics mam unknow

drive : unknow

expriense : standart

niby widze jakiś różnice ale nie są takie duże , znaczy nie chodzą gry tak szybko jak chodziły mi kiedyś na ubuntu 12.10 , debianach , fedorach itp

ale i tak dziękuje za pomoc :slight_smile:

Może sprawdź osiągi pod Unity2D?

Ja polecam zainstalować 304 legancy , bo nowe sterowniki nie obsługują gf series 6 i 7.

Nieno , wsumie zauważyłem różnice , Dobrym przykładem jest Minecaft normalnie bez modów i z teksturami 16X16 ma 20fps

a teraz jak mam te sterowniki (157) to mi śmiga z modami na teksturach 32X32 i po 50-60 fps więc dziękuje i niezamierzam więcej kombinować dobrze działa jak działa wszystkim dziękuje za pomoc. :slight_smile: