Menadżer urządzeń - kamerka


(dao) #1

W którym miejscu w menadźerze urządzeń ukrywa się wbudowana w laptop kamera ?


(florka) #2

Powinno być w URZĄDZENIACH DO OBRAZOWANIA. Jeżeli nie ma zainstalowanego sterownika, to powinien być tam wyświetlony na żółto znak zapytania. Szkoda, że nie napisałeś, jakiej marki laptop i jaki Windows. Nie wiadomo nic, jaki masz problem.


(dao) #3

vista x32, asusf50z, generalnie kamerka nie działa np. wSkype, pojawia się tylko czarny obraz,

-- Dodane 07.08.2011 (N) 14:24 --

URZĄDZENIA DO OBRAZOWANIA - nie ma czegoś takiego w menadżerze urządzeń, dodam, że kamera działała i nagle przestała


(system) #4

daj screena z menadzera urzadzen


(florka) #5

Nie patrzyłeś na stronie Asusa? Okazuje się, że są dwie możliwości, które zależą od producentów webkamerki. Tutaj powinieneś znaleźć stery do swojej kamerki - http://support.asus.com.tw/download/download.aspx. Musisz sprawdzić tylko producenta kamerki: albo Chicony_CNF7129, albo Suyin_CN1316_CN2015. Ściągane pliki są zapakowane. Trzeba je najpierw rozpakować a potem uruchomić plik wykonalny.


(dao) #6

Wydaje się, że ww sterowniki ze strony asusa pomogły. Zaczął się jednak inny problem. Uruchomienie skypa opcje-> ustawienia video dają rezultat w postaci komunikatu " Nie można rozpocząć wideo. Spróbuj zamknąć inne programy, które mogą korzystać z kamerki internetowej". Jak sprawdzić co to za programy by je wyłączyć ?


(florka) #7

Zrób to, o co prosi rradek21, czyli zrzut ekranu z menedżera urządzeń. Może zdublowałeś sterowniki do kamerki. Nie wiesza Ci się system operacyjny? Z jakich komunikatorów korzystasz (oprócz Skype'a)? Może masz włączony program Asusa do kamerki - LifeFame? Możliwe też jest to , że masz jakiegoś wirusa. Sprawdź to swoim programem antywirusowym.