Menadżer urządzeń,wirusy,Bit Defender, po formacie, problem

Strasznie dużo syfu było na kompie, więc sformatowałem ( Win XP - szybkie formatowanie ). Zainstalowałem XP, zainstalowałem Bit Defender 9 , Ad-Adware. Ad-Adware się zawiesza, a przeglądarka po kilku minutach sama się uruchamia ( Firefox ) i przechodzi na stronę jakichś reklam. Niestety Hijack This nie można uruchomić ( nie wiem co jest grane ). Jest też problem z Menadżerem Urządzeń. Otórz po po uruchomieniu go, poja wia się okno na 1s i zamyka się, w tray’u po najechaniu na ikonę znika :? .

Ponadto co ok. minutę pojawia się komunikat

gffh4bm.jpg

Windows XP Prof. 256MB RAM

W pierwszej kolejności zanim połaczysz kompa z internetem,

instalujesz odpowiednie zabezpieczenia czyli firewall i antywirus.

Chyba trochę za późno na takie porady :?

Faktycznie już po północy :stuck_out_tongue:

Pozostaje ci wkleić loga z hijacka i czekać aż ktoś się za niego zabierze.


Edit. Nie doczytałem że Hijack nie działa

Spróbuj przeskanować kompa w awaryjnym.

A myslałem, że tylko ja jestem po paru głębszych :turn-l:

Pobierz: HijackThis.com 1.99.1

Barnaba

przecież kolega zciwo napisał :

:roll:

Ale to nie .exe tylko .com , wiec powinien go uruchomić ewentualnie SilentRunners

czy formatowałeś przy włączonym kablu sieciowy :?:

Przede wssystkim jak juz formatujesz, a dawno to nie było robione formatuj nie szybkim ale całkowitym tym troche dłuższym, bo naprawi Ci bad sektory na dysku.

Moze jak masz 2 patrycje to cos zostało na drugiej i wciaz Ci włazi?

I jeszcze jedno. Koniecznie odłaczaj kabel sieciowy przy formatowaniu bo te wiruski mają cos takiego (ciekawe skad to sie bierze) ze jak raz atakują dany komputer to potem szybko na niego trafiając po takim np formacie. Najlepiej zrób płytke z niezbędnymi programami i zanim podłaczysz po formacie kabel sieciowy zainstaluj je. To nie może nie pomóc.

Jeśli chcesz jeszcze coś uratować, bardzo polecam program EWIDO który mozna pobrać w trialu i przez jakis czas mieć swięty spokój [na święta] :wink: :slight_smile: Powodzenia:D :lol: