Menadżer zadań i ODBC

Witam , z góry przepraszam jeżeli napisałem w złym temacie

Zainstalowałem na swoim komputerze oryginalny system Windows XP Professional . Wszystko ślicznie ładnie ale nie moge nic dodac do rejestru ani nie mogę uruchomić menadżera zadań bo zostały one niby wyłączone przez Administratora . Na moim komputerze jest założone jedno konto , które moim jakże to skromnym zdaniem powinno być administratorem ;/ Jak włączyć menadżera i możliwość edycji rejestru

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Nie wiem co sie dzieje ktos napisał co mam zrobić żeby to zmienić a admini to usunęli ;/

Otwórz notatnik i wklej to niego:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

“DisableTaskMgr”=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

“DisableTaskMgr”=dword:00000000

“**del.DisableTaskMgr”=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]

“DisableTaskMgr”=dword:00000000

potem dajesz plik->zapisz jako->i w pole nazwy pliku wpisujesz fix.reg, potem klikasz dwa razy w plik, potwierdzasz chęć dodania do rejestru i uruchamiasz ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu robisz to samo stymże wklejesz:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]

“DisableRegistryTools”=–

“DisableRegedit”=–

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]

“DisableRegistryTools”=–

“DisableRegedit”=–

Pierwszy fix jest na menedżer zadań, drugi na regedit… Jeżeli fixy nie pomogą podaj log z combofix, gdyż może to oznaczać infekcję systemu…

No właśnie w tym problem że nie mogę używać xxx.reg bo edycja rejestru została wyłączona

Masz zapewne zainfekowany system. W trybie awaryjnym również nie możesz dodać wpisów do rejestru?

W takim razie tak jak pisał Grzech_u , włącz tryb awaryjny i wtedy spróbuj dodać wpisy, i koniecznie przeskanuj system programem combofix i wklej na http://www.wklej.eu log i w poście podaj tylko link, gdyż na bank złapałeś jakiegoś syfa…

W trybie awaryjnym nie próbowałem , a przeskanuj jutro bo dzisiaj mi sie już niechce xD

to spróbuj…

http://www.wklej.eu/index.php?id=b8dcf47e99 - log z combofixa , (kazaliście tu wrzucić więc wrzuciłem ) A tryb awaryjny to porażka ;/ Nie wiem co sie z ym kompem dzieje ;/ Jak wlaczam tryb awaryjny to ładuja się jakies pliki i komputer się restartuje ;/

wirus Sality

1.format wszystkich dysków i partycji bez wyjątku

2.instalacja nowego systemu pod żadnym pozorem nie korzystać z instalek i sterowników będących wcześniej na zakażonym kompie

3.zainstaluj pożądny antywirus np.darmo przez 30 dni Kaspersky Anti-Virus http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

:slight_smile:

Ale ja dopiero co jestem po formacie wszystkich dysków ;/

To wirusa Sality nie da się usunąć?

Ja na jedym z forów internetowych, widziałem jak usuwali komuś sality i dali radę…

A co do tematu, to wgraj sobie np. avirę, która jest w wersji darmowej i płatnej i do tego comodo firewall i w przyszłości nie powineneś mieć takich problemów…

Właśnie nie da sie jakoś usunąć ? Nie zamierzam robić kolejnego formata , a menadżer i rejestr mi sie bardzo przyda

Dowiedziałem się, że da się, ale jest ciężko bo infekuje pliki exe… Spróbuj na dzień dobry tym: http://free.avg.com/pl.8.ndi-67769 tylko przy zapisywaniu pliku rmsality.exe zmień jego nazwę i dopisz .com co spowoduje zapisanie plików z rozszerzeniem com i wtedy wirus ich nie zainfekuje… Przeskanuj też acrca vir online scannerem, skasuj wszystkie pliki jakie znajdzie i koniecznie podaj raport ze skanowania… Wyłącz także przywracanie systemu i sformatuj pozostałe partycje…

Przeskanowałem kilkoma programami , usunąłem Virusy i dalej jest to sam

Podaj raporty… Przeskanuj też tym co podałem i również podaj raport… Dalej jest to samo, bo zapewne programy skasowały zainfekowane pliki a nie pliki wirusa, które odpowiedzialne są za infekcję…

Nie wiem gdzie sie zapisały ;/ Masz jakąs propozycje gdzie one są ?

Może na dysku c:? Czekam również na raport z arcavir online scanner…

widocznie źle zrobiłeś

skąd miałeś sterowniki i instalki?

co zrobiłeś z danymi które miałeś na dyskach?

skoro nie chcesz robić formata to nie rób przecież to twój komp i możesz robić co zechcesz

:slight_smile:

Nie chce robić formata ale chce naprawić menadżera i rejestr . Stery miałem z płyty producenta , a dyski były formatowane bez wyjątków

No to wałsnie chcę Ci pomóc go wywalić, ale jak mam to zrobić, skoro nie podałeś raportu ze skanowania programem arcavir online scanner i nie wiem jakie pliki są do kasacji…