Menadżer zadań się nie otwiera. Problem

Witam, otóż mam problem z otworzeniem menadżera zadań - gdy próbuję go włączyć wyskakuje komunikat “Menadżer zadań został wyłączony przez administratora.”

Tutaj podaję mój log z Hijackthis: http://wklej.to/hLit

Szukałem o tym problemie w googlach, próbowałem Fixnąć Hijackthisem O7 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, DisableRegedit=1 i zmieniać wartości w edytorze rejestru, lecz to nic mi nie pomagało, bo gdy usuwałem to i zmieniłem wartość, to mogłem wejść do menadżera przez ok. 10 sekund a może i mniej a potem problem powracał.

Z góry dzięki za pomoc.

Log czysty.Jedyne czego w nim nie jestem pewnien to:

Może mnie ktoś oświeci?

Przeskanuj te dwa pliki na http://virusscan.jotti.org/

Wiem że te pliki można skasować, są to pliki tymczasowe, ale te nazwy przypominają infekcję.Google na ich temat milczy.

Ale nie mogę ich znaleźć możesz mi podać do nich dokładną ścieżkę?

C:\DOCUME~1\Damian\USTAWI~1\Temp\txuluu.exe

C:\DOCUME~1\Damian\USTAWI~1\Temp\winwwawo.exe

Jeśli ich tam nie ma to się nie przejmuj i sprawdź to:

  1. Włącz Task Managera. Wklej do Notatnika ten tekst:

Plik >>> Zapisz jako >>> *.* Wszystkie pliki >>> zasejwuj jako TASKMG.REG. Plik podwójnie klikasz i powinno się odblokować.

Mógłbyś mnie oświecić co to Task Manger? Bo nie mam pojęcia cóż to jest.

Jeżeli wklejam to do notatnika, pisze że nie mogę edytować rejestru bo nie jestem administratorem.

W notatniku wklejasz ten tekst w cytacie i zapisujesz jako taskmg.reg

Po pierwsze masz Sality , przy którym odblokowywanie Task managera (Menedżera Zadań) nie ma najmniejszego sensu, gdyż i tak wszystko będzie od razu blokowane.

Do ponownego postawienia systemu może być potrzebna płytka z systemem.

Pobierz i nagraj na płytkę na niezainfekowanym komputerze DR Web LiveCD.

Włóż płytkę do zainfekowanego komputera, zakładając, że wcześniej ustawiłeś w BIOS-ie na startowanie kompa z CD/DVD, więc po restarcie powinien się uruchomić się skaner.

Wykonujesz pełny skan, leczysz co się da, reszta do usunięcia.

Skanujesz tyle razy, aż skaner nic nie znajdzie.

Jeśli po usuwaniu system się nie uruchomi, wkładasz do komputera płytkę z systemem i wykonujesz instalację nakładkową Windows.

Po ewentualnej instalacji nakładkowej wyłącz i włącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP lub Vista.

Wykonaj pełny skan DR WEB CureIt.

Jeśli skaner nic nie znajdzie, dla pewności podaj log z Combofix (pobierz go na nowo) i wyłącz ponownie przywracanie systemu włączone przez Combofixa.

Okej dzięki za odpowiedź, a powiedz mi czy wystarczy zrobić formata i będę miał spokój? Czy tak czy siak muszę się tak z tym bawić jak opisałeś?

Możesz zrobić formata ale wszystkich dysków i nie możesz zgrać nic na płyty :slight_smile:

Dodane 09.12.2009 (Śr) 21:39

i do tego format pendrive jeśli masz

czyli nie mogę zgrać całej muzyki i filmów? bo jak już naprawię kompa to one mi go zainfekują?

tak

a wystarczy że zrobię formata, i przyniosę sobie nową muzykę programy itp. i już jestem wolny od tego syfu?

Jesteś wolny

Tu masz to co możesz zostawić:

pomyliłem się co do muzyki sorka :wink:

ale to mogę na tym zainfekowanym komputerze nagrać sobie muzykę? i po formacie nie będzie ona mi go infekować jeżeli ją znów wrzucę?

Nie

a do któego pytania jest to nie? do pierwszego czy do drugiego?

Możesz nagrać muzykę na zainfekowanym komputerze i nie zainfekuje ona komputera po formacie

okej dziękuję za pomoc

nmzc troche pogmatfana ta moja pomoc no ale ;p

Fajrant166 , niestety się mylisz… :?

Filmy, muzykę możesz przegrać, ale nośnik z tymi danymi przed przeniesieniem na nowo zainstalowany system przeskanuj Dr.Web CureIt!