Menadżer zadań Windows zmiana priorytetu w plikach systemow

(Zi3l0) #1

bardzo proszę o pomoc jak zmienić w pryjorytet w tych plikach systemowych

czyli w tych plikach co nazwa użytkownika nazywa sie SYSTEM !

jak ktoś potrafi wyłaczyć tą blokadę niech napisze na forum albo gg 5931542!

(Msprungk) #2

Menadżer zadań/prawym klawiszem myszy na danym wpisie/ustaw priorytet o ile wiesz na pewno co robisz. Błędne ustawienie priorytetu może wyłożyć Ci system

(Zi3l0) #3

ale mi chodzi o to zeby w systemie zmienic bo umie w normalnych plikach wychodzi zmiana w w systemie pisze operacja nei moze byc zakonczona odmowa dostępu! kiedys udalo mi sie to zmienic wiec wiem ze sie da

kto wie niech pisze

(Joemix) #4

A co chcesz osiągnąć?

(Msprungk) #5

Ale to kwestia uprawnień a nie priorytetu programu!

Zmień uprawnienia do tego pliku/folderu dla konkretnego użytkownika, który ma odmowę dostępu

(Zi3l0) #6

ale co mam zmienić

i jak to zrobić

(Msprungk) #7

Właściwości folderu lub pliku. Tam masz zakładkę "zabezpieczenia". To przy korzystaniu z Windows XP PRO. W przypadku Windows XP Home Edition należy się posiłkować zewnętrznymi programami jak np. bezpłatny FaJo XP File Security Extension (XP FSE) http://www.fajo.de/portal/index.php?lan ... 6&Itemid=0

(Zi3l0) #8

MarS masz gg albo jaki komunikator bo chciałbym sie więcej dowiedzieć napisz do mnie na gg pls

(Msprungk) #9

Nie prowadzę doradztwa na komunikatorach. Masz jakieś pytania - pisz w wątku

(Zi3l0) #10

to nic nie dało trzeba innaczej to zrobić proszę pomóżcie pls

(Msprungk) #11

Stary - nie bardzo rozumiem co Ty konkretnie chcesz zrobić. Może sprecyzuj swoje problemy bo będziemy ciągnąć ten wątek jeszcze przez długi czas i to bez efektu

(Zi3l0) #12

chcę zmienic pryiorytet w plikach systemowych

(Msprungk) #13

Dostałeś więc już odpowiedź na zadane pytanie

(Joemix) #14

System nie pozwoli Ci ruszyć priorytetu procesu systemowego, przynajmniej nie tych które uważa za krytyczne, lub nie na taki jaki mu się spodoba... co ma dać taka zmiana?

(goomish) #15

OK, proszę Cię bardzo. Ale ostrzegam i lojalnie uprzedzam, że reklamacji nie przyjmuję i za szkody, które sobie w systemie zrobisz nie odpowiadam :slight_smile:

1. Process Explorer

2. PPM -> Properties -> karta Security -> przycisk Permissions. Ustawiasz odpowiednie uprawnienia (do procesu, nie do pliku) dla siebie

3. PPM -> Set priority

3a. I tak za każdym razem, za każdym uruchomieniem procesu/usługi. I na to już obejścia nie ma, bo startowym priorytetem procesu steruje albo twórca programu albo system albo specjalny przełącznik polecenia start. Na żaden z tych trzech czynników użytkownik nie ma wpływu. Poza poleceniem start ale to nie zda egzaminu w przypadku usługi.

(De Niro) #16

chcąc zmienić piorytet danego procesu czy usługi możesz użyć komendy start.

Gdzie zapisujesz zawartość w autostarcie z rozszerzeniem bat