Menadżer zadań zniknął. Nie działa crtl+alt+del

Nie uruchamia się menadżer zadań nawet po formatowaniu dysku i ponownej instalacji systemu.

Wkleiłem:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

“DisableTaskMgr”=–

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

“DisableTaskMgr”=–

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]

“DisableTaskMgr”=–

i zapisałem jako .reg ( tekst sformatowany RTF )to wyświetlił mi się komunikat:

Nie można zaimportować…: określony plik jest skryptem rejestru.Można tylko importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru.

System win xp he, legalny.

Wejdź w “Start” -> “Uruchom…” -> Wpisz: taskmgr.exe

powinien się uruchomić Menadżer zadań, a jak się nie uruchomi to w “uruchom…” wpisz: X:\WINDOWS\System32\taskmgr.exe (X - Nazwa partycji systemowej)

Zapisz to jako zwykły tekst a nie RTF.

Acha i jeszcze zamień w tym pliku reg myślniki na ciąg dword:00000000 Czyli np. nie:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=–

a

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=dword:00000000

I na koniec. Pamiętaj aby plik wpisów rejestru (.reg) kończył się co najmniej jednym pustym wierszem.

Wpisałem task.mgr i otwrzył sie menedżer zadań , skrót klawiszowy nadal nie działa.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 17:06

Wpisałem to co trzeba i zapisałem, nie wiem jak wygląda " pusty wiersz", ale chyba to że w notatniku zapis był na samej górze. Na razie bez efektu.

wejdź w X:\WINDOWS\System32\taskmgr.exe naciśnij PPM i wybierz “utwórz skrót” ten skrót powinien się pojawić na samym dole folderu “system32” klikasz PPM na ten skrót wybierasz właściwości w właściwościach będzie kategoria “klawisze skrótu” tam możesz sobie ustalić klawisz skrótu do Menadżera zadań.

Zrobiłem tak i nie działa. Poza tym nie byłem w stanie utworzyć skrótu ctrl+alt +del, tylko z literką zamiast del.

A próbowałeś użyć tego: CTRL + SHIFT + ESC ?? na to powinien się otworzyć Menadżer zadań.

Próbowałem i nic.

Dzięki za wszyskie porady.