"Menadżer zadań został wyłączony przez administratora.&

Nie mogę wejść w ALT+CTRL+DEL, kiedy to robie wyskakuje błąd - “Menadżer zadań został wyłączony przez administratora.”

Prosze o pomoc…

Proszę otworzyć notatnik i wkleić do niego:




Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=–


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=–


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]

"DisableTaskMgr"=–



Plik – Zapisz jako..., zapisz jako typ: wszystkie pliki, nazwa koniecznie z rozszerzeniem REG np. Fix.reg


Inna metoda, Start Uruchom gpedit.msc (tylko w wersji Pro – przyp.)

Konfiguracja użytkownika Szablony administracyjne System Opcje klawiszy Ctrl+Alt+Del Usuń menadżera zadań, kliknąć podwójnie: Nieskonfigurowano bądź Wyłączone.

Porada z "CentrumXP "

Jagodka - ten fix, który podałaś/eś nie zawsze działa, więc proponuję:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

A nie łatwiej skontaktować się z administratorem i poprosić o odblokowanie. Skoro zablokował to musiał mieć powody. :slight_smile:

Inna sprawa że temat nie raz wałkowany na forum. Wystarczyło chwilkę poszukać i już mamy wyniki:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=68076

Niestety często tak się dzieje mimo uprawnień administratorskich.

Wiem :slight_smile:

Dlatego podałem jeszcze linka, gdzie Robinhio podał sposób jak pozbyć się tej dolegliwości :wink:

aju - z uznaniem dla Twojej wiedzy,ale czym rózni się Twój link od porady z mojego,wcześniejszego postu?Bynajmniej, nie pytam złośliwie czy coś w tym stylu ale jakoś nie widzę różnicy…

Bieniol - " który podałaś/eś">>> “podałaś”,tak jest ok,to na przyszłość,jakbyś miał wątpliwości.

Jagodka bynajmniej chodzi mi o to, iż można skorzystać z szukajki na forum. Po wklejeniu tego do szukajki

"Menadżer zadań został wyłączony przez administratora"

i zaznaczeniu aby szukano wszystkich słów mamy ok. 5 porad z dokładnie rozwiązanym problemem.

Rozumiem iż czasami trudno jest coś znaleźć w szukajce. Sam mam czasem z tym problemy, założe temat, a jednak taki temat już był i link poda mi ktoś inny. Ale w tym przypadku na pierwszy rzut oka widać że nie skorzystano z dodatkowej pomocy. To samo tyczy się google, gdzie po wpisaniu zdania kluczowe mamy jasne wyniki.

I jeszcze fragment z regulaminu:

Ok,rozumiem,myślałam,że ten link wnosi coś nowego do sprawy więc go przeczytałam i okazało się,że to jest to samo co podałam,dlatego pytałam.