Menager piłkarski: różnice między nimi, który najlepszy?

Witam

Wpadłem na pomysł by kupić jakiegoś nowego managera piłkarskiego na jesienne i zimowe wieczory :slight_smile:

Kompletnie jednak nie wiem, którego wybrać więc może coś polecicie?

Zależy mi na:

  • Język polski (tu chyba wszystkie pozycje raczej spełniają ten warunek?)

  • Extraklasa i 1 liga Polska (i oczywiście jak najwięcej licencjonowanych lig świata).

  • Przejrzystość menusów i nieprzesadne statystyki (nie chcę się dokopywać do najprostszych opcji godzinami, nie interesuja mnie też jakies dziwne statystyki typu podatność piłkarza na katar, lub co Boruc jada na kolację) :wink:

  • Jakieś fajne eventy losowe (typu piłkarz łamie nogę na treningu, bierze ślub i prosi o wolne od meczu lub sztab szkoleniowy zgłaszający co jakis czas ciekawe uwagi).

  • Szkółka juniorska mile widziana (coś a’la “Hattrickowa” akademia juniorów), scouting :slight_smile:

  • Rozbudowa stadionu.

  • No i cała reszta… czyli kupowanie, sprzedawanie i trenowanie zawodników :]

  • Z technicznych spraw; żeby gra poszła na Viście, 2gb ram, 2,4ghz x2, grafice zintegrowanej Intel 4500 MHD i żeby oczywiście to nie muliło (by nie trzeba było czekać 10 minut aż gierka coś dogra itd.)

Na czym mi nie zależy:

  • Na jakichś wypasionych efektach graficznych. Może byc zwykły widok 2D boiska lub proste 3D

Poczytałem recki ww. gier ale jakos nie mogę się zdecydować.

Może coś podpowiecie, poradzicie? :slight_smile:

Są jakies duże róznice między tymi konkurencyjnymi pozycjami?

Ja Ci dużo nie powiem, ale że tutaj posty się nie liczą więc mnie o SPAM raczej nie posądzą, powiem, że najlepszy to Football Manager :stuck_out_tongue:

Dlaczego ?

Sam nie grałem, ale nie spotkałem się z osobą grającą w takie gry która nie powiedziałaby, że Fotball Manager jest najlepszy :wink:

Football Manager moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. Problemem może być skala trudności rozgrywki, kolejne wersje są co raz wymagające. Najlepiej ściągnij dema i sam oceń( FM jeszcze chyba nie ma, ale CM już jest) :slight_smile:

Mam FM’a.Trudny jak dla mnie,gdyby był łatwiejszy to na pewno by mi się przyjemniej w niego grało.Ale FM najlepszy póki co mimo tego.Trzeba zagrać 2 lub 3 sezony chociaż żeby załapać o co chodzi.Championship Manager też w nowej wersji duży postęp,fajny tryb 3d podczas meczu,wszystko ładniej wygląda jak w FM.

Dzięki Panowie za informacje :slight_smile:

Więc chyba poczekam na premierę FM 2010.

Na tym filmiku widzę, że profile piłkarzy okraszone są ich zdjęciami.

Każdy piłkarz w tej grze ma swą fotkę? Czy tylko najbardziej znani?

Jeszcze chciałbym się zorientować, ile sezonów można rozegrać maksymalnie jedną drużyną?

Czy po powiedzmy 10 sezonach pojawiają się jacyś nowi piłkarze w składach innych drużyn (np. fikcyjni juniorzy) ?