Menedżer plików - jaki?

Witam!

Jaki menedżer plików wybrać, ‘budując’ system ‘od nowa’ nie chcąc narobić bałaganu w pakietach, zależnościach, bibliotekach?

Thunar/PCmanFM jeżeli chodzi ci o graficzne programy.

PavloAkaLogan ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Ja ci tylko napisze ze zalezne to bedzie od tego jaki “desktop” zamierzasz postawic w swojej dystrybucji i ze wszystko zalezne jest od tego co znaczy dla ciebie “budowac system od podstaw”, jesli stawiasz system z systemu bazowego np. ubuntu core lub sabayon core i bedziesz uzywac repozytoriow danej dystrybucji to zaleznosci same zostana dociagniete a jesli chcesz budowac na golym jadrze uzywajac “source code” to po pierwsze: edytuj swoj post, po drugie: nierozstawaj sie z wojkiem google, po trzecie: znajdz instrukcje “linux from scratch” :slight_smile: pozdrawiam.