Menedżer rozruchu systemu W7 po zmianie dysku

Zmieniłem dysk SSD na większy. Przekopiowałem zawartość jednego dysku SSD (systemowy) na drugi, świeżo podłączony programem Paragon Migrate 3.0 i aby sprawdzić czy komputer odpali się z niego odłączyłem stary dysk SSD (po uprzednim wyłączeniu komputera z zasilania). Przy włączaniu pojawił się problem, ponieważ wyskoczył mi menedżer rozruchu systemu Windows i nawet po ponownym podłączeniu dysku, który przez ostatni rok służył mi jako systemowy nic się nie dzieje. Włożyłem płytę z oryginalnym Windowsem jak na instrukcji i również nic. Po wciśnięciu enter, chwilę się ładuje i przechodzi znów do menedżeru rozruchu. 

 

15102238_1104084909689802_1479768027_o.j

Bo w instrukcji nie pisze, że po włożeniu płyty trzeba z niej zabootować, czyli przestawić BIOS tak jakbyś chciał zainstalować system.

 

Po załadowaniu płyty, ustaw język i naciśnij SHIFT + F10. To wywoła wiersz poleceń. Wydaj komendy, po każdej wciśnij ENTER:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

 

Komendy wykonuj z podłączonym TYLKO NOWYM dyskiem. Po ich wykonaniu uruchom po nownie komputer z dysku. Powinien bez problemu wystartować.

Chwilowo przełączyłem w biosie rozruch na stary dysk i wszystko chodzi dobrze tylko na starym dysku (podłączone są oba). Teraz głowię się nad tym jak aktywować Windowsa na tym nowym dysku.

Bez tytułu.png