Menedżer rozruchu systemu

Witam!

Pojawił się u mnie taki problem. Coś przestawiło mi się w systemie , mianowicie przy odpalaniu komputera pojawia się okno Menadżera rozruchu systemu Windows zamiast odpalać Windows 7 od razu , to muszę za każdym razem uruchamiać go enterem .

mam tylko jeden system .

w ustawieniach zaawansowanych i ustawieniu czasu wyświetlania okna rozruchu na 0 sekund nic nie daje .

W boot.ini na dysku c edytuj plik. Znajdź “timeout=30” i zmień na 0. Powinno pomóc.

ale co to da skoro ja nie mam opóźnienia rozruchu bo okno rozruchu pozostaje do momentu klikniecia na enter

Witam

Z tego co ja wiem to Win7 nie używa podczas startu boot.ini. Windows 7 korzysta do rozruchu z plików bootmgr i bcd. Więc jakieś ingerencje są Ci nie potrzebne na plikach.

Najprościej to:

Komputer :arrow: Właściwości systemu :arrow: Zaawansowane ustawienia systemu :arrow: Ustawienia w Odzyskiwaniu i uruchamianiu :arrow: Odfajkuj co potrzeba. :slight_smile:

Witam zrobiłem jak zaproponowałeś odfajkowałem “czas wyswietlania listy systemów operacyjnych” i wszystko bez zmian .

W takim razie możesz spróbować użyć płyty recovery i dać opcję automatycznego wykrywania błędów przy starcie systemu. Jeśli nie pomoże, użyj bootrec bodajże z przełącznikiem fixboot, ewentualnie rebuildbcd.

menu-rozruchowe-systemu-windows-przy-systemie-t419418-15.html#p2675590

EasyBCD

No widać mój błąd może dlatego że rzadko kiedy windowsa używam.