Menedżer zadań a użycie procesora


(Ostatni Mohikanin) #1

Jeżeli w menedżerze zadań w zakładce Wydajność wykres Historii użycia procesora CPU przez dłuższy czas oscyluje w granicach 100%, to czy oznacza to, że użycie procesora w danym momencie faktycznie wynosi 100%? Czy jego moc jest wykorzystywana wówczas maksymalnie?


(Mariuszel) #2

Teoretycznie tak :), jeśli natomiast chodzi tobie o maksymalną moc ogólną jaką można z niego wycisnąć to na pewno nie. Taka rada jeśli będziesz się bawił z podkręcaniem to nie przesadź za dużo bo możesz zagotować herbatkę, a wtedy procesor będzie tylko ozdobą na twoim biurku :).


(Adalbert) #3

Chodzi Ci czy procesor przy tych 100% jest maksymalnie obciążony (wszystkie tranzystory itp są użyte)? Nie.


(Łukash) #4

Jest to tylko pytanie ,czy procesor np leci na 100% bez większych powodów ?


(Ostatni Mohikanin) #5

Zużycie 100%-owe zobrazowane w menedżerze zadań zauważam jedynie przy niektórych akcjach - np. przy instalacji jakichś programów czy czasem podczas działania flasha na stronie internetowej. Komputer w tym czasie na pewno wolniej reaguje, dlatego pytam, czy faktycznie aż tak dostaje w kość. Normalnie jest to jakieś 7-8 % użycia. Grałem też czasem w jakieś gry, których procesy zużywały po 90-parę %. Czy powinienem się przejmować “zdrowiem” swojego procesora, jeżeli tak wysokie zużycie trwało będzie np. ze dwie godziny non stop? (np. podczas gry).


(Łukash) #6

Flash niestety lubi pochłonąć starsze procesory ,chyba że jest to np C2D to wtedy jest to nienormalne.

Wydaję mi się że nie ,procesor ma możliwość pracy na 100% wiec było by coś nie tak, jak by ta praca go niszczyła w jakimś sensie.Wiadomo też że jak jeden proces łyka procka ,to reszta procesów reaguje z opóźnieniem ,bo nie ma zasobów.


(Adalbert) #7

Nie masz co się przejmować, jeżeli nie podkręcałeś to nie powinno się nic dziać, chociaż raz na co najmniej kilka miesięcy przydałoby się otworzyć obudowę i przeczyścić wnętrze i radiatory z kurzu.