Menedżer zadań a użycie procesora

Jeżeli w menedżerze zadań w zakładce Wydajność wykres Historii użycia procesora CPU przez dłuższy czas oscyluje w granicach 100%, to czy oznacza to, że użycie procesora w danym momencie faktycznie wynosi 100%? Czy jego moc jest wykorzystywana wówczas maksymalnie?

Teoretycznie tak :), jeśli natomiast chodzi tobie o maksymalną moc ogólną jaką można z niego wycisnąć to na pewno nie. Taka rada jeśli będziesz się bawił z podkręcaniem to nie przesadź za dużo bo możesz zagotować herbatkę, a wtedy procesor będzie tylko ozdobą na twoim biurku :).

Chodzi Ci czy procesor przy tych 100% jest maksymalnie obciążony (wszystkie tranzystory itp są użyte)? Nie.

Jest to tylko pytanie ,czy procesor np leci na 100% bez większych powodów ?

Zużycie 100%-owe zobrazowane w menedżerze zadań zauważam jedynie przy niektórych akcjach - np. przy instalacji jakichś programów czy czasem podczas działania flasha na stronie internetowej. Komputer w tym czasie na pewno wolniej reaguje, dlatego pytam, czy faktycznie aż tak dostaje w kość. Normalnie jest to jakieś 7-8 % użycia. Grałem też czasem w jakieś gry, których procesy zużywały po 90-parę %. Czy powinienem się przejmować “zdrowiem” swojego procesora, jeżeli tak wysokie zużycie trwało będzie np. ze dwie godziny non stop? (np. podczas gry).

Flash niestety lubi pochłonąć starsze procesory ,chyba że jest to np C2D to wtedy jest to nienormalne.

Wydaję mi się że nie ,procesor ma możliwość pracy na 100% wiec było by coś nie tak, jak by ta praca go niszczyła w jakimś sensie.Wiadomo też że jak jeden proces łyka procka ,to reszta procesów reaguje z opóźnieniem ,bo nie ma zasobów.

Nie masz co się przejmować, jeżeli nie podkręcałeś to nie powinno się nic dziać, chociaż raz na co najmniej kilka miesięcy przydałoby się otworzyć obudowę i przeczyścić wnętrze i radiatory z kurzu.