Menedżer został wyłączony przez administratora

Witam.

Wiem, że ten temat był poruszany wielokrotnie, ale mój problem wydaje się mieć nieco szerszy zakres. Uprzedzając komentarze:

  1. jestem jedynym urzytkownikiem komputera, mam prawa administratora
  2. przeczytałem takie tematy jak Menedżer zostal wyłączony przez administratora
  3. po zastosowaniu się do instrukcji wyskakuje mi komunikat “edycja rejestru została wyłączona przez administratora sieci”

Poprzedniego dnia wszystko działało ok. Dzisiaj natomiast problem pojawił się po raz pierwszy.
Początkowo myślałem, że jest to problem dysku systemowego (mój nowy dysk najprawdopodobniej ma wadę fabryczną - kupiłem go ok 10 mies temu, od około 2 mies czasami drastycznie zwalnia. sprawdzenie spójności plików pomaga, po czym problem wraca. Nie jestem pewien, ale za każdym razem występuje ten sam błąd: 2 EA… i 44 bad sektory).
Zastanawiam się też, czy nie jest to bardziej wymyślny wirus / przejęcie komputera, jednak instaluję głównie z zaufanych źródeł tj. steam itp. nie korzystam z programów pokroju teamview.
Macie jakieś pomysły / rady jak to naprawić, czy pozostaje czekać na reklamację dysku i reinstalkę systemu?

Z góry dzięki za pomoc

Jaki system operacyjny?

Windows 7 ultimate SP1

Pierwsze zrób “porządek” z dyskiem, następnie szukaj błędu. Windows jak dokładnie nie wie co dolega to “wymyśla błędy” Kod błędu wtenczas się nie zgadza z właściwą usterką.