Meni świąteczne

Witam pani z informatyki zadała nam jakąś graficzną prace w wordzie, która polega na zrobieniu karty świątecznej z daniami meni. Powie mi ktoś jak sie zabrać do tego mam Offica 2007. Może są jakieś gotowe wzory no nie wiem pomocy !!

LOL! Daj spokój , nawet wstyd o takie rzeczy prosić na forum :smiley: . Zrób sam , wtedy się czegoś nauczysz.

Wstaw jakieś tło na całej stronę, dodaj kilka obrazków/zdjęć (sformatuj tak by były pod tekstem), napisz jakiś tekst [sformatuj go (kolor czcionki, wypunktowanie, itp)]. Jeśli nie wiesz jak coś zrobić szukaj w “Pomocy” Offica.

Może chłopak jest bardzo młody i dopiero co zaczyna przygodę z komputerem albo Wordem? bądź trochę wyrozumiały :wink:

Dzięki rzeczywiście nie miałem nigdy większego zetknięcia z Wordem jedynie najprostsze rzeczy. A pan Stealth czy jak mu tam :wink: Jak nie chce udzielić pomocy to niech nie udziela głosu Dziekuję !!

W Wirter- darmowy odpowiednik Worda z pakietu openoffice.

Szukasz świątecznych grafik na http://images.google.pl/imghp?oe=UTF-8&hl=pl&tab=wi&q=

wpisując takie hasła jak:

święta, mikołaj, choinka, bombka i wszystko to co do głowy Ci wpadnie związanego z świętami :stuck_out_tongue:

Zapisujesz te które Ci się podobają na dysku :stuck_out_tongue:

Najlepiej najpierw stworzyć tabelę z zawartością menu (tradycyjnie to będzie chyba ze 12 potraw :P)

Teraz zaczynamy wklejać ozdóbki poleceniem:

Wstaw/Obraz/Z pliku wybierasz co tam sobie chcesz.

Teraz jak już jest obrazek w dokumencie klikasz na nim dwa razy, otwiera się okno edycji i teraz ważne:

Zakładka TYP zaznaczasz opcje Zakotwiczenie i wybierasz do strony.

Zakładka Opływanie textu i wybierasz Przepływanie i koniecznie zaznacz W tle i OK

Chwytając wewnątrz obrazka ustawiasz go tam gdzie chcesz, a chwytając za rogi zmieniasz jego rozmiar.

Powtarzając operacje wklejasz tyle obrazków ile wytrzyma twój ram :slight_smile: Tylko nie przesadź bo możesz mieć sporo ramu i plik menu nie zmieści Ci sie na CD 700mb :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najrozsądniej było by wyeksportować do do PDF, jednak później będzie brak możliwości edycji. Więc zapisujesz jako i wybierasz format. I tu przyjdzie Ci poeksserymentować bo M$ i OO mogą nie być kompatybilne.

Jednak jak zapiszesz to jako HTML wszystko powinno wyglądać podobnie, ale w takim wypadku musisz to przewidzieć na samym początku i ustawić widok sieci web :slight_smile:

Powodzenia

PS

Pozdrów “Panią z Informatyki”