Menu - Css czy Javascript?

Witam ,

mam pytanie odnosnie menu na stronie ,

jakie rozwiazania nelzy uzywac css czy javascript .

Wg mnie lepsze jest uzycie javascriptu gdyz IE nie interpretuje niektorych zapytan css i wtedy strona sie sypie ,rowniez podczas rolloveru gdy przeskakuje miedzy menu to mam przez chwile biale tlo ( tak jakby wczytywal obrazek i czekal chwile ) w Operze wszystko jest ok .Niemniej jednak czy uzycie javascriptu niebyloby odpowiedniejsze ?? ,gdyz chyba kazda przegladarka interpretuje to jednakowo i niema takich problemow jak z css ??

Ja bym się trzymał CSS.

Zauważ, że wielu webmasterów wybiera podobne rozwiązanie i po prostu ucieka od JS.

Należy też pamiętać, że użytkownicy słabszych komputerów / łącz zazwyczaj wyłączają obsługę JS w opcjach swojej przeglądarki.

Nie tylko słabszych łącz, ale również ci co nie lubią reklam lub innych dodatków na stronach.

Zależy jakie menu ma być i co chcesz osiągnąć, wybór należy do Ciebie.

Wniosek taki ,aby uzywac CSS i poprostu kombinowac w razie problemow z odpowiednim wyborem pliku css zaleznego od przegladarki ??

A ja naiwny myślałem, że reklamy są robione nade wszystko w plikach graficznych .gif lub w królującym ostatnio flashu.

floyd , teraz się dowiedziałeś że jesteś naiwny :wink:

Nie wiesz jak wkurzające potrafi być gdy na stronach masz skrypty w JS, a reklamy w JS też się zdarzają.

Wiem, …wiem ale nie jest to dla mnie argument by nie używać javascript. Wkurzającą witrynkę można też utworzyć bez javy.

Rozumując w ten sposób to można by dojść do wniosku, że nie należałoby używać języka C++ bo można w nim napisać wkurzający program. Idąc jeszcze dalej, nie należałoby używać alfabetu bo z jego pomocą można napisać bardzo wkurzający tekst. O języku mówionym to już nawet nie ma co wspominać bo wiadomo jak można nabluzgać. Nie uważasz, że to absurd?

Może jeszcze tylko dodam, że we wspomnianych językach można też tworzyć czy pisać wspaniałe teksty, programy itd, itd i po to też je tworzono, a że ludzie potrafią też w niecnych celach wykorzystywać zdobycze nauki to całkiem inna historia.